اجرای طرح نظارتی پایش بازار استان در ماه مبارک رمضان
اجرای طرح نظارتی پایش بازار استان در ماه مبارک رمضان

مهر تبریز: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن وتجارت آذربایجان شرقی گفت : با عنایت به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای عمومی برای برخی از کالاها طرح ضیافت امسال از تاریخ ۱۶ خرداد لغایت بیستم تیرماه سالجاری انجام می شود .

به گزارش مهر تبریز، اسماعیل عطاپور  در جمع مدیران شهرستانی سازمان متبوعه افزود : این طرح با استفاده از کلیه ظرفیتها و امکانات از جمله ۲۰۰ نفر بازرس و کارشناس بازرسی و بیش از ۲۰۰ نفر ناظر افتخاری درسراسر استان عملیاتی می شود .
وی با اشاره به کالاهای مشمول این طرح اظهار داشت : کالاهای پرمصرف و اولویت دار از جمله روغن خوراکی ، شکر ، برنج ، شیرینی جات ، زولبیا وبامیه ، مرغ و تخم مرغ ،گوشت قرمز ، لبنیات شامل شیر ، کره و خامه شامل طرح ضیافت ۹۵ است .
وی گفت : طرح یاد شده با هدف تعادل عرضه و تقاضا و تنظیم بازار و تامین مایحتاج عمومی مردم و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمتها و برخورد با سوء استفاده های احتمالی برخی فرصت طلبان برگزار می شود .
عطاپور با تاکید بر ۴ محور عمده طرح ضیافت تصریح کرد : تقویت حسگرهای بازار برای اخذ ، جمع آوری و انعکاس به موقع اطلاعات از مجاری مختلف تامین ، توزیع و قیمت در راستای نظارت پیشگیرانه و بررسی وضعیت شبکه های تولید ، توزیع و قیمت کالاها خدمات اولویت دار و انعکاس به مراجع ذیربط و همچنین بازرسی هدفمند به منظور برخورد با تخلفات احتمالی با هدف ایجاد امنیت اقتصادی و آرامش روانی و نهایتا استفاده از ظرفیت اصناف و تشکل های صنفی ، توزیعی و تولیدی بخش خصوصی برای کسب اطلاعات و آگاهی از وضعیت تامین، موجودی ها و توزیع جهت انجام اقدامات و برنامه ریزی های ضروری ونظارت های لازم از محورهای اصلی این طرح است .
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی ضمن توصیه به مدیران بنگاههای اقتصادی استان در خصوص رعایت قوانین نظام صنفی و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان از شهروندان خواست از طریق شماره تماس ۱۲۴ شکایات وگزارشات خود را اطلاع رسانی نموده تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرارگیرد .

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵