برقراری مجدد پرواز مستقیم بین تبریز و باکو در توسعه روابط  موثر خواهد بود
برقراری مجدد پرواز مستقیم بین تبریز و باکو در توسعه روابط  موثر خواهد بود

به گزارش مهر تبریز، علی نواداد در دیدار با مدیرکل صنایع سنگین وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان، با اشاره به اشتراکات موجود بین تبریز و باکو، اظهار داشت: امیدواریم این تعاملات دوام داشته باشد و باید تلاش کنیم روابط را توسعه دهیم. وی در ادامه با تاکید بر تداوم روابط و رفت و آمد هیات‌های تجاری […]

به گزارش مهر تبریز، علی نواداد در دیدار با مدیرکل صنایع سنگین وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان، با اشاره به اشتراکات موجود بین تبریز و باکو، اظهار داشت: امیدواریم این تعاملات دوام داشته باشد و باید تلاش کنیم روابط را توسعه دهیم.

وی در ادامه با تاکید بر تداوم روابط و رفت و آمد هیات‌های تجاری دو طرف، گفت: تردد اتباع ایران و جمهوری آذربایجان از طریق برقراری خط هوایی بسیار موثر خواهد بود.

رییس هیات اقتصادی و مدیرکل صنایع سنگین وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان نیز با بیان این که امیدواریم این دیدارها نتایج خوبی را دربر داشته باشد، بیان کرد: علاقمندی‌های مشترکی فی ما بین تبریز و باکو وجود دارد و دیدار امروز حاصل تلاش‌های روسای جمهوری دو کشور در دیدارهایی که بین دو طرف وجود داشت بوده و امید داریم ادامه داشته باشد.

یعقوب حسن‌اف، با اشاره حضور مردم آذربایجان در تبریز و بهره‌مندی از خدمات پزشکی در تبریز و علاقه مندی برای توسعه روابط با تبریز، گفت: بر همین اساس نه تنها در بخش صنایع بلکه در دیگر موضوعات همانند پزشکی نیز علاقه مند به توسعه روابط هستیم.

وی در ادامه در رابطه با ورود تجار ایرانی به بازارهای روسیه، افزود: با توجه به اینکه تجار فعال در بازار روسیه تجار آذربایجانی هستند ورود به بازار از طریق کانال‌های دولتی غیرقابل انجام بوده و برای این کار باید تجار تبریزی به صورت مستقیم با تجار آذربایجانی وارد مذاکره شوند.

مدیرکل صنایع سنگین وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان، در ادامه با اشاره به وجود موسسات و کارخانجات بزرگ تجهیزات در حوزه نفت در جمهوری آذربایجان، گفت: با توجه به اینکه ایران یکی از تولیدکننده‌های نفت بوده می‌توانیم تولید تجهیزات نفت را در ایران مستقر کنیم، وقتی تجهیزاتی را شما ندارید و در آذربایجان هست نیازی نیست از دیگر جاه‌ها وارد کنید ما می‌توانیم در این زمینه درخواست‌های شما را تولید کنیم.

وی در ادامه با اشاره به وجود موسسات آموزشی بزرگی در زمینه عرصه‌های نفتی در آذربایجان، خاطرنشان کرد: همانطوری که گفته شد در زمینه‌های علمی نیز باید روابط خود را توسعه دهیم و در این زمینه آمادگی کامل را داریم تا از توانایی‌های علمی در دو طرف بهره‌برداری کنیم.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵