تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۶
کد خبر : 3531

تفاهم نامه سه جانبه عامل موثری در برون رفت بخش مسکن استان از رکود

تفاهم نامه سه جانبه عامل موثری در برون رفت بخش مسکن استان از رکود

مهر تبریز: جلسه توجیهی، تفاهم نامه سه جانبه، انجمن انبوه سازان مسکن، تولید کنندگان مصالح ساختمانی و بانک مسکن به منظور شتاب بخشی به تولید مسکن در محل اتاق بازرگانی تبریز تشکیل شد.

به گزارش مهر تبریز، صمد حسن زاده در جلسه توجیهی تفاهم نامه سه جانبه، انجمن انبوه سازان مسکن، تولید کنندگان مصالح ساختمانی و بانک مسکن با تقدیر از تلاش های مستمر مسئولانی که در ایجاد این تفاهم نامه نقش داشته اند افزود: از مدیران ارشد انجمن انبوه سازان مسکن، تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و صنایع وابسته به آن و از مدیریت ارشد بانک مسکن که با همت خود در تلاشند که فضای کسب و کار در کشور و استان بهبود یابد قدردانی می نمایم. وی اظهار امیدواری کرد که با پشتیبانی بانک مسکن در شرایط سخت اقتصادی بخش مسکن از رکود موجود خارج شده و نقش موثر خود در اقتصادی کشور را ایفاء نماید.
وی با اشاره به رسالت بانکها در پویایی اقتصاد کشور خاطر نشان کرد: بانکها می بایستی پولها و پس اندازهای مردم را که در بانکها سپرده گذاری شده اند در اختیار واحد های صنعتی و تولیدی جامعه قرار دهند تا آنها شرایط رونق اقتصادی کشور را مهیا نمایند و بانکها نیز به عنوان یک بنگاه اقتصادی نفع خود از این اقدام موثر بهرمند شوند.
جمشید برزگر نایب رئیس اتاق تبریز و رئیس انجمن انبوه سازان کشور در خصوص تفاهم نامه سه جانبه گفت: این تفاهم نامه کمک خواهد کرد که تولید کنندگان مصالح ساختمانی و صنایع وابسته به آن منابع مالی مورد نیاز خود برای تولید مجدد را از طریق سفارشاتی که انبوه سازمان و فعالان بخش مسکن با حمایت بانک مسکن از آنها به عمل می آورد را انجام دهند. وی خاطر نشان کرد: تفاهم نامه سه جانبه می تواند محرک خوبی برای خارج کردن بخش مسکن از رکود موجود در این بخش و رونق اقتصادی استان و کشور شود.
مهدی احمدی مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان در نشست توجیهی تفاهم نامه سه جانبه؛ بانک مسکن، انجمن انبوه سازان مسکن، تولید کنندگان مصالح ساختمانی و صنایع وابسته در خصوص اهمیت این تفاهم نامه گفت: از آنجایی که زمینه تخصصی بانک مسکن حمایت از تولید مسکن، در سطح کشور است و به همین منظور این تفاهم نامه می تواند به فعالیت های تولید کنندگان مصالح ساختمانی و فعلان عرصه ساخت و ساز کمک کند تا تحرک بیشتری در این بخش ها ایجاد شود. وی در خصوص تفاهم نامه افزود: بسته ای به منظور حمایت از بخش مسکن و واحد های تولیدی در بخش مسکن با همفکری انبوه سازان تولدی کنندگان مصالح ساختمانی و بانک مسکن در این تفاهم نامه ارائه می شود که فعالان این بخش ها می توانند از این بسته حمایتی می توانند در راستای رونق کسب کار خود بهر بردای کنند که نهایتا منجر به رونق اقتصادی استان خواهد شد.
مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی در خصوص مزیت های این بسته نسبت به سایر بسته های حمایتی گفت: در عقود مشارکت های مدنی که توسط بانکها به انبوه سازان و فعالان بخش مسکن ارائه می شود به صورت چند مرحله ای است و شخصیت های حقیقی و حقوقی که از این تسهیلات استفاده می نمایند می بایستی گزارشی از پیشرفت فیزیکی کار برای اخذ مرحله بعدی تسهیلات را ارائه دهند تا بتواند تسهیلات مراحل بعدی را اخذ نمایند و در مدت کوتاهی می بایستی در جهت تصویه تسهیلات بانکی اقدام کنند ولی این تفاهم نامه فرصتی را فراهم خواهاد کرد که فعلان این بخش بتواند در اخذ تسهیلات بانکی با ارائه فاکتور های خرید که از تولید کنندگان مصالح ساختمانی کسب می کنند تسهیلات مورد نیاز خود را از بانک دریافت کنند . وی در خصوص مزیت پیشنهادی بسته بانک مسکن گفت: فعلان بخش مسکن می توانند با عقد قرار داد با بانک مسکن خارج از ضوابط پرداخت، منابع مالی مصالح مورد نیاز پروژه خود را از تولید کنندگان مصالح ساختمانی در یافت و منابع مالی این مصالح از طریق بانک مسکن در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد. انبوه سازان می توانند منابع مالی مورد نیاز پروژه را با توجه به تفاهم نامه بین بانک و انبوه ساز به صورت بین مرحله ای اخذ و مصالح مورد نیاز خود را تامین کنند.
ابوالفضل کفش دوز مسئول تسهلات بانک مسکن در استان در ادامه جلسه گفت: این تفاهم نامه گشایش خط اعتباری برای تولید کنندگان مصالح ساختمانی به منظور حمایت از واحد های تولید و صنعتی استان می باشد تا منابع مورد نیاز انبوه ساز و تولید کننده مصالح که این تفاهم نامه را امضا کرده در اختیارآنها قرار گیرد .وی افزود: انتظار بانک مسکن از انبوه سازان و تولید کنندگان مصالح ساختمانی و صنایع و ابسته آن است که بانک مسکن را در اولویت های همکاری خود قرار دهند.
مسئول تسهیلات بانک مسکن در استان در خصوص میزان پرداخت تسهیلات خاطر نشان کرد: محدودیتی در پرداخت تسیهلات نداریم و اولویت در پرداخت تسهیلات را به شخصیت های حقیقی و حقوقی که تعامل بیشتری با بانک دارند قرار خواهیم داد.
حسنی از کارشناسان سازمان صنعت معدن و تجارت با اشاره به این نکته که این تفاهم نامه می تواند به لوکوموتیو ساخت مسکن شتاب بیشتری دهد از مسئولان بانک مسکن خواست تا در خصوص میزان و درصد تسهیلات، و نحوه باز پرداخت تسهیلات توضیحاتی ارائه شود. و در ادامه جلسه فعلان بخش مسکن و تولید کنندگان مصالح ساختمانی پشنهادات خود را ارائه دادند.

print

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مناقصات. گلدیس گلدیس آب