سخنگوی وزارت اقتصاد سوئیس: سوئیس تحریم‌ های اتحادیه اروپا علیه ایران در خصوص ناآرامی‌ها را اجرا نمی‌کند
سخنگوی وزارت اقتصاد سوئیس: سوئیس تحریم‌ های اتحادیه اروپا علیه ایران در خصوص ناآرامی‌ها را اجرا نمی‌کند

مهرتبریز-سخنگوی وزارت اقتصاد سوئیس اعلام کرد که این کشور مانند گذشته از اعمال تحریم علیه ایران به تبعیت از اتحادیه اروپا در خصوص ناآرامی‌های جاری در این کشور خودداری می‌کند. «فابیان ماینفیش» اعلام کرد که این کشور مانند گذشته از اعمال تحریم علیه ایران به تبعیت از اتحادیه اروپا در خصوص ناآرامی‌های جاری در این […]

مهرتبریز-سخنگوی وزارت اقتصاد سوئیس اعلام کرد که این کشور مانند گذشته از اعمال تحریم علیه ایران به تبعیت از اتحادیه اروپا در خصوص ناآرامی‌های جاری در این کشور خودداری می‌کند.

«فابیان ماینفیش» اعلام کرد که این کشور مانند گذشته از اعمال تحریم علیه ایران به تبعیت از اتحادیه اروپا در خصوص ناآرامی‌های جاری در این کشور خودداری می‌کند.

وی افزود که سوئیس همچون گذشته به موضع عدم اعمال تحریم علیه ایران به تبعیت از اتحادیه اروپا ، پایبند است تا به سیاست «خدمات نیک» خللی وارد نشود.

ماینفیش تصریح کرد که موضع سوئیس در رابطه با ایران تغییری نکرده است: دپارتمان فدرال اقتصاد، تشکلات و تحقیقات و دپارتمان ذی‌صلاح در مسائل تحریم‌ها، به‌صورت مشترک با دپارتمان فدرال امور خارجه تصمیم گرفتند تحریم‌های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا علیه ایران به دلیل ارسال پهپاد به روسیه را اجرا کنند. هر دو نهاد از طرف دیگر تصمیم گرفتند که تحریم‌های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا علیه ایران به دلیل ناآرامی‌های جاری در این کشور را اجرا نکنند.

ماینفیش تاکید کرد که این تصمیم تمامی منافع سوئیس در حوزه سیاست داخلی و خارجی و از جمله سیاست «خدمات نیک» سوئیس در خصوص ایران را در نظر دارد.

سوئیس به عنوان حافظ منافع ایران در عربستان و منافع عربستان در ایران فعالیت می‌کند.منبع: ایلنا

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵