تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶
کد خبر : 2658

نظام مشارکت کارکنان باید بیش از پیش باعث بهبود شود

نظام مشارکت کارکنان باید بیش از پیش باعث بهبود شود

مهر تبریز: رئیس منابع انسانی و دبیر نظام مشارکت کارکنان منطقه ۸ عملیات انتقال گاز در جلسه شورای مشارکت کارکنان بر بهبودی بیش از پیش نظام پیشنهادهای کارکنان تاکید کرد.

به گزارش مهر تبریز، در جلسه شورای مشارکت منطقه ۸ که در تاسیسات تقویت فشار گاز مرند، مرگنلر و بازرگان برگزار شد، علیرضا فردی آذر، رئیس منابع انسانی و دبیر نظام مشارکت منطقه با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در راستای دریافت پیشنهاد های کارکنان گفت: نظام پیشنهاد ها، نقش استمرار نوآوری و بهبود در سازمان را با هدف نهادینه کردن رهبری در سازمان و برقراری ارتباط پایین ترین سطح سازمان با بالاترین سطح آن را ایفا می کند .
فردی آذر با اشاره به اینکه با همفکری و همدلی بیشتر و استفاده از امکانات موجود می‌توان بهره‌وری هر سازمان را ارتقاء داد، افزود: نظام مدیریت مشارکتی به لحاظ ایجاد فضای مناسب برای مشارکت فکری کارکنان در امور سازمان، سبب می‌شود که بهره‌وری در تمام زمینه‌های مؤثر در فعالیت سازمان از جمله نیروی انسانی،‌ ارتقا پیدا کند.
دبیر نظام نظام مشارکت منطقه ۸ عملیات انتقال گاز ایجاد فرصت و محیط مناسب برای مشارکت فکری کارکنان در امور سازمان به صورت داوطلبانه و برخوردار کردن آنان از ثمرات مادی و معنوی را از مهم ترین اهداف این نظام اعلام کرد و گفت: نظام مدیریت مشارکتی مبتنی بر دریافت پیشنهادهای کارکنان در خصوص رفع تنگناها و راه‌های توسعه فعالیت سازمان،‌ بررسی طرح‌ها و پیشنهادهای دریافتی در یک کمیته تخصصی، ارزیابی بهترین پیشنهادها و ایجاد زمینه مساعد برای عملی ساختن آنها و بهره‌مندی کارکنان از مزایای ناشی از اجرای پیشنهادهای مؤثر و مفید می‌باشد.
وی اظهار داشت: مدیریت مشارکتی، شیوه مدیریت مبتنی بر همکاری و مشارکت داوطلبانه کارکنان بوده و مهمترین هدف آن بهره گیری از اندیشه ها، نظرات و ابتکارات کارکنان در حل مشکلات و مسائل سازمان می باشد که این امر علاوه بر نیل به رسالت سازمان منجر به افزایش رضایت مندی، از طریق ارتقای انگیزه کارکنان خواهد بود.
فردی آذر تصریح نمود: از آنجا که در نظام مدیریت مشارکتی،‌ کارکنان خود را در اتخاذ تصمیم‌های راهبردی برای ایجاد تحول در سازمان سهیم می‌دانند،‌ همکاری و همدلی بیشتری نسبت به اجرای طرح‌ها و پیشنهادهای پذیرفته شده نشان می‌دهند و از مقاومت در برابر تغییرات و تحولات سازمان پرهیز می‌دارند و بدین وسیله مدیریت با سهولت بیشتری می‌تواند در اجرای طرح‌های جدید، به موفقیت دست یابد.
در پایان، دبیرشورای نظام مشارکت کارکنان و مسئولین تاسیسات تقویت فشار گاز مرند، مرگنلر و بازرگان نسبت به چالش ها و ضرورتهای حوزه نظام پیشنهادها، دیدگاهها و نقطه نظرات خود را بیان نمودند.
گفتنی است این جلسات بطور منظم به منظور ایجاد انگیزه و شناخت افکار مشارکتی کارکنان و همچنین پیگیری پیشنهادهای در حال اجرا در ایستگاهها و مراکز بهره برداری برگزار می شود.

print

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مناقصات. گلدیس گلدیس آب