تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
کد خبر : 2596

نمایشگاه فناوری های نو پیشرفته ربع رشیدی می تواند در چرخه تبدیل علم به ثروت نقش آفرینی کند

نمایشگاه فناوری های نو پیشرفته ربع رشیدی می تواند در چرخه تبدیل علم به ثروت نقش آفرینی کند

مهر تبریز: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی و تاثیرآن در چرخه تولید علم به ثروت گفت:چرخه تبدیل علم به فناوری و فناوری به ثروت نیازمند توانمندسازی در حوزه های پژوهشی و فناوری، اجرای ایده های برتر و استفاده مطلوب از اختراعات است.

به گزارش مهر تبریز، محمد نریمانی، در جلسه هماهنگی چهارمین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی در اردبیل، با بیان اینکه در ایران پنج منطقه علم و فناوری وجود دارد که یکی از آنها در تبریز مستقر شده است، تصریح کرد: جشنواره ها همواره اهداف مختلفی دارند و جشنواره ربع رشیدی هم اهداف متعددی را دنبال می کند.
چرخه تبدیل علم به فناوری و فناوری به ثروت نیازمند توانمندسازی در حوزه های پژوهشی و فناوری، اجرای ایده های برتر و استفاده مطلوب از اختراعات است.
نریمانی با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی ابراز امیدواری کرد: این جشنواره و نمایشگاه با استفاده از تجارب دوره های قبل به نحو احسن اجرا شود.
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این نست گفت: ۴۸ شرکت در این مرکز وجود دارد که ۷ شرکت از آنها دانش بنیان هستند.
اکبر صفرزاده افزود: مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی علاوه بر تامین محل کار برای شرکت ها، امکانات لازم را برای بهره گیری شرکت ها از امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه و موارد دیگر دانشگاه را فراهم کرده است.
صفرزاده با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه و جشنواره فرصت مناسبی است تا شرکت ها بتوانند دستاوردهای خود را عرضه کرده و خود را بیشتر در معرض نمایش بگذارند.
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: این مرکز از شرکت هایی که در این جشنواره و نمایشگاه حضور خواهند یافت، حمایت می کند.
در ادامه این نشست معاون امور نهادهای منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی گفت: این نمایشگاه با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، استانداری آذربایجان شرقی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نمایشگاه بین المللی تبریز و سازمان ها و ادارت مرتبط در امر فناوری از ۲۰ تا ۲۳ آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود.
اسفندیار موسی زاده از آغاز ثبت نام صاحبان فناوری برای حضور در این نمایشگاه خبر داد و اضافه کرد: ثبت نام از ۱۰ مرداد ماه آغاز شده است و تا ۳۰ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
موسی زاده این نمایشگاه را بستری برای توسعه فعالیت دانش بنیان در استان دانست و تصریح کرد: این نمایشگاه بستر مناسبی برای تعامل و رودرویی فناوران به عنوان عرضه کنندگان فناوری و صاحبان واحد های تولیدی و مدیران دستگاه های اجرایی به عنوان متقاضیان و خریداران فناوری فراهم آورده است.
معاون امور نهادهای منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی با اشاره به اهداف برگزاری چهارمین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی اظهار کرد: بستر سازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و فناوری تا کسب و کار، شناسایی و معرفی نوآوری ها و اختراعات فناورانه و طرح ها و ایده های دانش محور، بستر سازی برای ایجاد ارتباط بین دانشگاهیان و فناوران با بخش های مختلف اقتصادی و اجرایی، بستر سازی برای شکل گیری شرکت های دانش بنیان، زمینه سازی برای افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان، ایجاد شبکه ارتباطات تجاری میان شرکت ها و موسسات دانش بنیان واحدهای تولیدی و جذب سرمایه گذاری برای طرح های اقتصادی دانش بنیان از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

print

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مناقصات. گلدیس گلدیس آب