مهر تبریز- با حضور یحیوی فرماندار شهرستان ، مدیر عامل شرکت آبفار ، بخشدار ، شورای اسلامی ، دهیاری و جمعی از اهالی منطقه ، آب شرب روستاهای چایکندی ، خیرالدین ، تازه کند بکر آباد و دستجرد شهرستان ورزقان در آذربایجان شرقی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،  مهندس صمدنژاد رییس هییت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان شرقی در آیین افتتاح این پروژه ها گفت : پروژه هایی که شاهد افتتاح آن هستیم به طول ۹۵۰۰ متر احداث شبکه توزیع ، تعداد ۵ باب احداث مخزن ذخیره ، ۵۶۰۰ متر احداث خط انتقال، ۳۶۰ فقره نصب انشعاب و تعداد ۲ باب ایستگاه پمپاژ اجرا گردیده است.

وی اعتبار هزینه شده در این پروژه ها را بالغ بر ۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و تصریح کرد: با افتتاح این پروژه ها با جمعیتی بالغ بر ۱۴۳۵ نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

در ادامه فرماندار شهرستان با بیان اینکه برنامه ها و سیاست های دولت تدبیر و امید در روستاها رفع محرومیت است افزود : بعد از گذشت ۵ سال شاهد هستیم دولت به خوبی توانسته در خیلی از روستاها آبرسانی انجام دهد این یعنی رفع محرومیت است.

وی خاطر نشان ساخت : با هماهنگی که در دولت تدبیر و امید برنامه ریزی کرده ایم به زودی کلنگ زنی آبرسانی ۶۵ روستای دیگر را نیز در شهرستان ورزقان آغاز خواهیم کرد که بزرگترین پروژه آبرسانی در استان خواهد بود تا اینکه شاهد باشیم مردم از شهرهای بزرگ به روستاها کوچ کنند و در منطقه رونق اقتصادی ایجاد شود.

این مقام مسئول ضمن تقدیر و تشکر از شبانه روزی کارکنان آبفار از اهالی خواست در مصرف آب مدیریت کنند و ضمن مصرف بهینه در شادی ها و در کارهای خیر استفاده کنند و به فکر نسل های آینده نیز باشند.