مهر تبریز-استاندار آذربایجان شرقی مستندسازی تمامی اقدامات و عملکردهای دستگاه‌های دولتی بر اساس آمار و ارقام مشخص را ضروری دانست.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،دکتر مجید خدابخش در همایش بزرگداشت روز ملی آمار و برنامه‌ریزی و رونمایی از دومین سند تدبیر توسعه استان، بر لزوم تجهیز مدیران به آمار و اطلاعات دقیق تاکید و خاطرنشان کرد: گاهی اظهار نظرهایی می‌شود که آبروی استان و کشور را زیر سوال می‌برد که مهم‌ترین دلیل آن نبود آمار و اطلاعات دقیق و مستند است.

وی افزود: سال گذشته، در همایشی در دانشگاه تبریز موضوع بازنگری سند تدبیر توسعه مطرح بود و در حال حاضر این سند آماده شده است و ما به آینده این سند بسیار امیدواریم.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های کشور در حوزه نفت و پتروشیمی صورت گرفته است، افزود: صنایع مرتبط نفت و پتروشیمی در کشور ما بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش کنیم با جذب سرمایه‌گذاری‌های موثر در این عرصه‌ها، تولید ناخالص داخلی استان را به روزهای اوج خود بازگردانیم.

خدابخش همچنین از تخصیص ۷۰ میلیارد تومان از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده برای راه‌آهن میانه- تبریز در جریان سفر دکتر نوبخت خبر داد.