به گزارش خبرنگار ما در تبریز ؛محمد کلامی، مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه ۱۲ هزار و ۷۶۷ دانش آموز تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: از این تعداد شش هزار و ۷۶۵ دانش آموز پسر و بقیه نیز دانش آموز دختر می باشند.
وی با تاکید به اینکه پرداخت کمک هزینه‌های تحصیلی به دانش آموزان تحت حمایت موجب می‌شود تا آنها بدون دغدغه تحصیل کنند، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۶۸ میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی توسط این نهاد به این دانش آموزان نیازمند پرداخت شده است.

کلامی ادامه داد: کمیته امداد با حمایت از دانش آموزان نیازمند تلاش می کند مسیر موفقیت آنها را برای دستیابی به مدارج عالی علمی و تحصیلی هموار کند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به توزیع لوازم التحریر بین دانش آموزان تحت حمایت، بیان کرد: با کمک خیران تاکنون ۱۰ هزار و ۶۹۴ بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند استان توزیع شده است.

وی با یادآوری اینکه پنج نفر از دانش آموزان تحت حمایت این نهاد با قبولی در کنکور سراسری سال جاری رتبه‌های زیر هزار کسب کردند، افزود: این دانش آموزان ساکن شهرستانهای ملکان، کلیبر و هریس هستند و از گروه آزمایشی علوم تجربی در کنکور سراسری شرکت کرده بودند.

​​