به گزارش مهر تبریز، محمدحسین صومی در حاشیه بهره برداری از این مرکز از ایجاد سه بخش اعصاب و روانپزشکی و داخلی در بیمارستان رازی تبریز در آینده خبر داد و گفت: ما باید در مسیر حرکت کنیم که به همه مشکلات موجود در جامعه جوابگو باشیم و شرایط موجود در جامعه به شدت پیچیده و نیازهای واقعی مردم فراتر رفته است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همچنین افتتاح مرکز فوق تخصصی تشخیص بیماری صرع در تبریز را گامی مهم توصیف کرد و گفت: این مرکز باید سال ها پیش افتتاح می شد و ما عقب مانده ایم، اما با این طرح توسعه بیمارستان را در نظر داریم.

صومی با بیان اینکه این مرکز ابتدا با دو تخت در بیمارستان رازی راه اندازی شد و دو تخت دیگر هم به آن اضافه می شود، یادآور شد: دو تخت هم در بیمارستان کودکان راه اندازی شده است که تعداد آن تا شش تخت ارتقا می یابد.

وی افزود: ما در عرصه سلامت  دو موضوع  تقاضا و نیاز را بررسی  می کنیم و آن که ما میفهمیم و واقعی است نیاز و آن که به دنبال آگاهی نسبی از طرف بیماران در خواست می شود تقاضا است.

وی گفت : هدف اصلی ما برای تامین نیازهای بیماران قدمی برداریم .

صومی اضافه کرد: به دنبال ساخت بیمارستان های جدید با استانداردهای روز در آذربایجان شرقی هستیم و حتما باید بخش جراحی اعصاب رشد کند تا جوابگوی نیازهای جامعه باشد.

وی در پایان سخنان خود گفت : دیدگاه ها و نگرش در رابطه با علل بروز بیماری فرق کرده و راه درمان نیز تغییر کرده است .

مدیر گروه مرکز نورولوژی بیمارستان رازی تبریز در این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران گفت : هدف از راه اندازی این مرکز تشخیص افتراق صرعی، اختلالات خواب و بیماری های روانی دیگر است .

داریوش سوادی اسکویی ادامه داد:  با ایجاد این  بخش ابتدا نوع صرع تشخیص داده شده و بعد درمان دقیق تر و موثری بر روی بیمار انجام می شود.

وی افزود: با راه اندازی این بخش تمهیدات لازم برای انجام جراحی مغز و بهبود موثر بیماران مبتلا به صرع و نیز تشخیص و درمان اختلا لات مهیا می شود.

وی اظهار داشت: این مرکز در مرحله اول با دو تخت با هزینه هر دستگاه حدود شش میلیارد ریال راه اندازی شده که تا کنون ۳۰۰ بیمار ثبت نام و نوبت دهی شده اند.

print