مهرتبریز-مسئول روابط عمومی هواشناسی استان گفت : سامانه بارشی فعالی که از اواخر روز چهارشنبه هفته گذشته وارد استان شده و با سردی هوا نیز توام بود، به تدریج از اواخر وقت امروز جمعه از سمت مرزهای شرقی استان خارج شده و از شدت ناپایداری و ابرناکی کاسته خواهد شد.
‌به گزارش خبرنگار ما در تبریز،وی ادامه داد: از فردا شنبه جوی پایدار در اغلب مناطق استان حاکم خواهد بود و تداوم کاهش قابل ملاحظه دما نیز در اغلب مناطق استان ادامه خواهد یافت؛ به نظر می رسد سرما و یخبندان شبانه و صبحگاهی حتی تا اواخر هفته آینده نیز در استان تداوم یابد.
ابراهیمی تاکید کرد: با توجه به سردی هوا تمهیدات لازم در خصوص مدیریت حامل های انرژی در نظر گرفته شود.

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان ‌گفت: ‌ضمنا از روز شنبه با توجه به پایداری و سکون نسبی جو، وارونگی دما و افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان محتمل می باشد.
ابراهیمی ادامه داد: در خصوص سامانه بارشی سردی که در چند روز گذشته جو استان را درگیر نموده بود می توان اشاره نمود، مطابق پیش بینی ها، اطلاعیه ها و اخطاریه های جوی صادر شده اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی، در اکثر مسیرهای مواصلاتی استان بویژه گردنه های کوهستانی، کولاک، کاهش دید افقی، یخبندان، لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای رخ داد.
مسئول روابط عمومی هواشناسی استان با اشاره به اشاره به سامانه بارشی افزود: طی این سامانه جوی، بیشترین میزان بارش ها از ایستگاه شرق تبریز به میزان ۹/۱۸ میلی متر (هیجده و نه دهم میلیمتر) گزارش گردید. شهرستان های بستان آباد و شبستر نیز با ۱۴ میلیمتر (چهارده میلیمتر) در رتبه های بعدی قرار داشتند. دمای ماکزیمم تبریز از ۱۱ درجه سلسیوس در روز چهارشنبه به ۱- درجه سلسیوس در روز جمعه رسید. طی این مدت سردترین شهر استان شهرستان هریس با ۷- درجه سلسیوس بود اما با توجه به کاهش ابرناکی از اواخر وقت امروز به نظر می رسد رکوردهای دمایی جدیدی در دمای حداقل روز شنبه و یکشنبه بوقوع بپیوندد و در شهرهای سردسیر استان حتی دمای حداقل به ۱۵- تا ۲۰- نیز برسد. خبر:نادره دهقانی