مهر تبریز–رئیس پلیس امنیت عمومی آذربایجان شرقی از کشف ۹ هزار و ۸۱۲ کیلوگرم عسل تقلبی و ۲ هزار و ۲۵۰ کیلوگرم گلوکز پیش ساز عسل تقلبی در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سرهنگ “محمد حسن پاشا” گفت : در پی کسب خبری مبنی بر تولید و عرضه عسل تقلبی در شهرستان تبریز موضوع بصورت ویژه در دستور کارماموران نظارت بر اماکن عمومی قرار گرفت.
وی ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضایی اکیپ های تلفیقی پلیس امنیت عمومی و معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی تبریز کارگاه تولید عسل تقلبی را در این شهر شناسایی کردند.
وی اضافه کرد: در بازرسی از کارگاه تولید عسل تقلبی مقدار ۳ هزار و ۵۳ کیلوگرم عسل تقلبی بسته بندی شده ،۲ تن شکر و تعداد ۳ هزار و ۴۳۲ عدد بطری شیشه ای کشف شد.
سرهنگ “پاشا” ادامه داد: در این راستا ۲ نفر دستگیر شدند که در بازجویی های پلیسی به همکاری با کارگاه دیگر نیز اعتراف کردند.
رئیس پلیس امنیت عمومی با بیان اینکه در بازرسی از کارگاه دیگر نیز مقدار ۶ هزار و ۷۴۹ کیلوگرم عسل تقلبی بسته بندی شده و مقدار ۲ هزار و ۲۵۰ کیلوگرم گلوکز به عنوان پیش ساز عسل تقلبی کشف شد،افزود: در مجموع نزدیک ۱۰ تن عسل تقلبی کشف و تعداد ۴ نفر متهم دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.