به گزارش مهر تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز دوشنبه در همایش روحانیان در مصلی امام خمینی (ره) تبریز با اشاره به تکلیف روحانیان در قبال انقلاب اسلامی گفت: طبق تاکیدهای رهبرمعظم انقلاب، روحانیان باید همواره این شرایط را سرلوحه امور و فعالیت های خود قرار دهند.
وی آشنایی و عمل مردم به فریضه های دینی و احکام شریعت را مدیون اقدام و تلاش های علما و روحانیان دانست و با اشاره به لزوم تبعیت از رهبری خاطر نشان کرد: ولایت فقیه در واقع امتداد و ادامه راه ائمه و اهل بیت (ع) است و راه آنان همان صراط مستقیم می باشد.
امام جمعه تبریز با اشاره به دسیسه های دشمنان برای کمرنگ کردن وحدت مردم اظهار کرد: متاسفانه در این میان دعوت به حفظ وحدت گاهی اوقات مورد بی توجهی قرار می گیرد و این می تواند موجب تاثیرگذاری دشمن شود که باید بطور جد از آن جلوگیری کرد.
آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه ترویج خواسته و ناخواسته خرافات توسط بعضی روحانیون در واقع حرکت در نقشه راه دشمن است، خاطر نشان کرد: با چنین اقداماتی جوانان نه تنها جذب اسلام نمی شوند بلکه در آنها دافعه نیز ایجاد می شود که باید پرهیز از این موضوع مورد توجه علما و روحانیان باشد.(ایرنا)

print