مهر تبریز- گزارش ویژه ؛با حضور مسئولان استانی و مسئولان تشکلهای صنفی صنعت کفش تبریز، پیشرفته ترین کارخانه تولیدی پلی یورتان( نامی) با تکنولوژی کنترل با هوش مصنوعی در شهر اولین ها، تبریز افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار ما؛ در این مراسم که معاون سازمان صنعت معدن و تجارت استان، روسای اتحادیه های صنفی مرتبط با صنعت کفش و چرم تبریز، جمعی از فعالان صنعت کفش حضور داشتند؛ آرش نامی از اعضای هیئت مدیره گروه صنعتی نامی ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حمایتهای صورت گرفته به تشریح روند راه اندازی کارخانه پرداخته و گفت: ما با همدلی و همفکری و همیاری منابع انسانی و با بهره گیری از مشاوران مجرب و اساتید دانشگاهی، اولین شرکت دانش بنیان در زمینه پلی یورتان را در کشور تاسیس کردیم که توانسته است در جهت خودکفایی کشور در تولید مواد اولیه مورد مصرف صنایع گام بزرگی بردارد.
وی با اشاره به اینکه با راه اندازی این واحد نیاز داخلی کشور قابل تامین خواهد شد؛ ابراز امیدواری کرد: با حمایت های عملی متولیان و رفع موانع تولید و تسهیل در صادرات، صادرات به کشورهای همجوار را در آینده ای نزدیک آغاز کنند.

نامی در پایان گفت: برای رسیدن به اهداف شرکت که همانا تولید کالای ایرانی و اعتلای نام ایران و نشان دادن توانمندیهای تولیدکنندگان داخلی است؛ نیازمند همفکری و کمک همه دوستان هستیم.
مهندس عین الله زاده معاون سازمان صنعت معدن و تجارت استان از افتتاح و راه اندازی این واحد تولیدی ابراز خرسندی کرده و گفت: سازمان صنعت معدن و تجارت استان از شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان کالاهای ایرانی حمایت می کند.

وی افزود: گروه صنعتی نامی یکی از واحدهای تولیدی تامین کننده مواد اولیه مورد نیاز صنعت است که می تواند نیاز تولیدکنندگان کفش به مواد پلی یورتان را تامین کند.
عین الله زاده در خاتمه آمادگی سازمان صنعت معدن و تجارت استان برای حمایت و حل هرگونه مشکلات مربوط به این واحد تولیدی را اعلام کرد.

علیرضا جباریان فام رئیس اتحادیه کفاشان تبریز نیز در این مراسم با اشاره به اینکه خاندان نامی خانواده ای خوشنام و صاحب نام در صنعت کفش هستند؛ گفت: مایه مباهات است که در شهر اولین ها شاهد افتتاح رسمی اولین واحد تولیدی تمام اتوماتیک مواد پلی یورتان در کشور هستیم.
وی افزود: امسال از لحاظ تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان کفش تبریز با مشکلات عدیده ای روبرو شدیم که گروه صنعتی نامی انصافا در تامین مواد اولیه کمک حال تولیدکنندگان کفش بود که قدردان زحمات عزیزان هستم.

جباریان مواد پلی یورتان را از مواد استراتژیک صنعت کفش بیان کرده و تصریح کرد: احداث اولین کارخانه تولیدی پلی یورتان تمام اتوماتیک کشور در شهر تبریز را به فال نیک گرفته و امیدواریم این واحد تولیدی برای صنعت کفش و سایر صنایع در تامین مواد اولیه موثر باشد.
وی در خاتمه آمادگی اتحادیه کفاشان تبریز برای همکاری و توسعه این کارخانه اعلام کرد.
گفتنی است در پایان این مراسم پس از افتتاح رسمی واحد به دست مسئولان، از قسمت های مختلف کارخانه و آزمایشگاه مجهز بازدید به عمل آمد.