مهرتبریز-چهارمین جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان ورزقان با حضور مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،فرماندار ورزقان در این جلسه گفت: خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر ولی‌نعمتان مردم هستند و ارائه خدمات شایسته و درخور شأن به این عزیزان کمترین کار در قبال ایثار فداکاری آنان است.

حسن یحیوی افزود: در طول چهار دهه از عمر بابرکت نظام به‌دفعات شاهد خلق زیباترین جلوه‌های ایثار و شهادت در کشورمان بوده‌ایم که دوران هشت سال دفاع مقدس سندی افتخارآمیز از گذشت و فداکاری‌های فرزندان غیور این مرزوبوم است.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر ولی‌نعمتان مردم هستند و ارائه خدمات شایسته و درخور شأن به این عزیزان کمترین کار در قبال ایثار فداکاری آنان است.

مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: رمز موفقیت انقلاب در عرصه‌های مختلف، داشتن روحیه ایثار و شهادت‌طلبی است.

مهدی تقیون اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یک تکلیف برای مسئولان بوده و عاملی مهم در جهت تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه حفظ عزت و کرامت خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر بسیار ارزشمند است افزود: پرداختن به مسائل و مشکلات این عزیزان و رفع دغدغه‌های جامعه ایثارگری، از اولویت‌های کاری مسئولین و از تأکیدات استاندار آذربایجان شرقی است.

مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور ایثارگران در ادامه به تشریح بندهایی از قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران پرداخت و عنوان کرد: تکریم جامعه ایثارگری به‌عنوان صاحبان اصلی نظام و انقلاب وظیفه‌ای ملی و عرفی است.

مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور ایثارگران پس از این جلسه به اتفاق تنی چند از مسئولین شهرستان ورزقان و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اهر، با مادر مکرم شهید « اصغر صمدی» و جانباز سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس «حمید هادی» دیدار و با اهدا لوح سپاس از طرف استاندار، از صبر و بردباری آنان تجلیل کرد.

  • منبع خبر : با حضور مشاور استاندار در امور ایثارگران؛