مهر تبریز-فعال رسانه ای استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: هنرمندان نقش به سزایی در جامعه داشته و بر فرهنگ قشر جوان که در اغلب موارد آنها را الگوی فکری و رفتاری خود قرار می دهند، بسیار تاثیر گذار خواهند بود.
به گزارش خبرنگار ما،سازمان، طیبه شایان در حاشیه ویژه برنامه نهال کاری اصحاب فرهنگ و هنر تبریز که به ابتکار و خلاقیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در محل فرهنگسرای الغدیر برگزار شده بود، گفت: بهره گیری از میزان مقبولیت هنرمندان در انعکاس الگوهای مناسب و فرهنگسازی فعالیت های موثر همچون توجه به محیط زیست و درختکاری می تواند در این راستا راهگشا باشد.
فعال رسانه ای استان به نقش رسانه ها اشاره کرد و گفت: در دنیای کنونی تمام کشورهای جهان با شناخت قدرت رسانه ها توانسته اند از این ابزار در راستای فرهنگسازی و تبلیغات استفاده کنند.
وی ادامه داد: گرچه در کشور ما با کاهش میزان مطالعه رسانه های مکتوب مواجه هستیم اما در نقطه مقابل آن رسانه های مجازی توانسته اند به رشد و تاثیرگذاری چشمگیری برسند که باید از این مهم به بهترین شکل بهره برد که برای تبلیغات و فرهنگسازی در راستای بهبود محیط زیست و توسعه فعالیت های مردمی بهترین ابزار است.
وی ضمن قدردانی از طرح سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برای ایجاد “گذر هنر” با حضور اهالی فرهنگ و هنر یادآور شد: هوای شهر و کشورمان با توجه تمام شهروندان می تواند پاک تر و بهتر باشد اگر هر شهروند به نوبه خود در هر فضای ممکن اقدام به کاشت درخت و گل بکند.