به گزارش مهر تبریز، دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر کشور، افزود: در این مسیر راه اندازی و تقویت برخی از صنایع استان که با ظرفیت پایین فعالیت دارند، ضروری است.

وی به سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی و برش سال جاری آن با عنوان اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اجرای اصولی این سند، آذربایجان شرقی را در تحقق اقتصاد مقاومتی یاری می کند.

استاندار آذربایجان شرقی توجه به مقوله توسعه روستایی را یادآور شد و افزود: سهم روستاییان در تحقق اقتصاد مقاومتی چشمگیر است و توجه به آنان در سال جاری مورد توجه است.

جبارزاده اذعان کرد: در سال گذشته برای مبارزه با معضلات اجتماعی از همه ظرفیت‌های قانونی استان استفاده شد تا آذربایجان‌شرقی استان بدون معتاد متجاهر اعلام شود و تمام تلاش ما این است که این روند ادامه پیدا کند.

استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به احداث مرکز ماده ۱۶ معتادان متجاهر در تبریز، افزود: برای اداره این مرکز نیاز به دستور ویژه وزیر کشور داریم تا همه دستگاه‌های ملی و استانی در این جهت حرکت کنند.

وی دو موضوع فرهنگی و اجتماعی را محور کاری دستگاه‌های استان در سال جاری اعلام کرد و افزود: کاهش میزان طلاق در سطح استان و فرهنگ‌سازی و اصلاح باورها برای اجرای اصول اقتصاد مقاومتی دو محور مهم کاری در سال جاری است.

استاندار آذربایجان ‌شرقی تاکید کرد: در این زمینه صدا و سیما و اصحاب رسانه در طول ۹ ماه گذشته همکاری‌های ارزشمندی داشته اند و اطلاع‌رسانی‌های مطلوبی صورت گرفته ولی با توجه به گستره و جمعیت استان اقدام های بیشتری باید در دستور کار قرار گیرد.

print