آرمان تبریز-عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: با توجه به اطلاعیه هایی که از سوی صدا و سیما و روابط عمومی دررابطه با آزادسازی آب سدها اعلام شده است، بیشترمردم سوسنگر با یک استرس خاصی در حال اسباب کشی منازل خود هستند تا اینکه شهر را تخلیه کنند.اما بعضی ها به سمت شهر اهواز در حال حرکت هستند و برخی ها هم به ارتفاعات پناه بردند.

به گزارش خبرنگار ما؛ به بحران سیل در شهرستان های سوسنگرد و دشت آزادگان اشاره کرد و گفت: سیلاب درخوزستان مربوط به افزایش و خروج آب از سدهای کرخه و دز است.

وی افزود: با افزایش و خروج آب از سدها کرخه و دز شهرهایی از قبیل شوش، حمیدیه،دشت آزادگان ،هویزه، سوسنگرد، بستان و رفیع در معرض بیشترین خطر و در یک وضعیت فوق العاده بحرانی ناشی از سیلاب هستند.

افزایش خروجی سدهای دز و کرخه چند برابر شده است

نماینده مردم دشت آزادگان،هویزه و سوسنگرد تصریح کرد: افزایش خروجی سدهای دز و کرخه چند برابر شده است و تقریبا خروجی این سدها ۱۷۰۰ متر مکعب بر ثانیه است که وجود چنین مسئله ای سبب نگرانی مردم شده است.

ساعدی با اشاره به تخلیه منازل مسکونی شهر سوسنگرد اشاره و تاکید کرد: با توجه به اطلاعیه هایی که از سوی صدا و سیما و روابط عمومی دررابطه با آزادسازی آب سدها اعلام شده است، بیشترمردم سوسنگر با یک استرس خاصی در حال اسباب کشی منازل خود هستند تا اینکه شهر را تخلیه کنند و البته هم نمی دانند که به کجا هم بروند.اما بعضی ها به سمت شهر اهواز در حال حرکت هستند و برخی ها هم به ارتفاعات پناه بردند.

دولت و جمعیت هلال احمر کم کاری کردند

وی اظهار کرد: مردم وپایگاه های بسیج به صورت خود جوش در حال پر کردن کیسه های خاکی هستند که در مقابله با سیل دفاع کنند و با توجه به اینکه روند افزایشی خروج آب از بعد از ظهر تا امشب حالت تساعدی دارد و احتمالا در روزهای آینده خروجی سدها هم بیشترمی شود یقینا کل شهر را آب می گیرد و جایی برای مردم باقی نخواهد ماند.

عضو کمیسیون انرژی گفت: دولت و جمعیت هلال احمر و نهادهای دیگر بایستی زودتر وارد عمل می شدند و اردوگاه هایی را با امکانات اولیه در جاهای مختلف در نظر می گرفتند که متاسفانه تا به حال این کار را انجام نداده اند.

وضعیت سوسنگرد بحرانی تر می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اگر روند افزایش و رها سازی آب سدها ادامه پیدا کند؛وضعیت سوسنگرد بحرانی تر می شود و به احتمال زیاد شهر به زیر آب می رود.