مهر تبریز-یوسف زمانی معاون فرهنگی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت حمایت های معنوی از سیل زدگان بیان داشت: در راستای حمایت معنوی از عزیزان آسیب دیده درسیل با جمع آوری اقلام فرهنگی و ارسال آن به هموطنان سیل زده گامی درتقلیل آلام مصیبت دیدگان برداشته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز،وی در تشریح جزئیات این اقلام گفت: این بسته فرهنگی شامل قرآن، مفاتیح، کتب ادعیه، کتب مذهبی وفرهنگی، وسایل آموزشی،لوازم التحریر، وسایل سرگرمی و بازی برای کودکان بوده که از طریق کمیته امداد استان تقدیم عزیزان مصیبت دیده در سیل می شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان بر ضرورت کمک های مردمی اشاره کرده و افزود: مردم عزیز می‌توانند با شماره‌گیری کد #۹۹*۸۸۷۷* یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت​۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰​نزد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و شماره‌ حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی، در بازسازی منازل تخریب‌ شده در سیل و تهیه اقلام ضروری سیل‌زدگان مشارکت کنند.

گفتنی است پیش از این با کمک های مردم نیک اندیش ده هزار موکت، ۶۰۰ پتو، ۵ تخته فرش و ۳۵ عدد یخچال درقالب دومحموله به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال شده بود و کاروان امدادی دیگری نیز روانه مناطق سیل زده لرستان خواهد شد.