مهر تبریز-مسئول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی از کاهش محسوس دما و بارش باران و بارش برف در نواحی سردسیر استان خبر داد.

مهر تبریز-مسئول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی از کاهش محسوس دما و بارش باران و بارش برف در نواحی سردسیر استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما،افشین ابراهیمی مسئول روابط عمومی هواشناسی استان گفت: بررسی نقشه های همدیدی،آینده نگری و تصاویر ماهواره ای نشان دهنده جوی ناپایدار طی سه روز آینده در استان می باشد. در طی این مدت نفوذ زبانه پرفشار سطح زمین و نیز گذر امواج کم ارتفاع تراز میانی جو موجب ابرناکی، وزش باد (گاهی شدید (بویژه طی روز دوشنبه))، بارش باران و برف (گاهی بصورت رگبار و رعدوبرق)، کاهش دما، در نواحی مستعد بارش تگرگ و اصابت صاعقه و مه (بویژه در منطقه ارسباران با محدودیت دید افقی کمتر از یک کیلومتر) خواهد شد.
ابراهیمی افزود: با توجه به شدت بارش ها، در برخی نواحی آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی دور از انتظار نخواهد بود و همچنین در برخی جاده ها و گردنه کوهستانی و برفگیر استان لغزندگی و یخبندان نیز محتمل است
وی ادامه داد: با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن در روز دوشنبه و شرایط جوی مخاطره آمیزشامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، به هموطنان عزیز توصیه میشود ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری به مناطق شمالی و شمالغرب کشور، با آگاهی از وضع هوای مسیر و رعایت نکات ایمنی، ریسک مخاطرات احتمالی را کاهش دهند.
مسئول روابط عمومی هواشناسی استان با اشاره به سرمای دیررس بهاره گفت: به هم استانی های عزیز توصیه می شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری و کاهش خسارات احتمالی ناشی از «سرمای دیررس بهاره» در بخش کشاورزی، راهداری و حمل و نقل، منابع آب، مدیریت شهری و روستایی، امور عشایری و … بعمل آید‌./خبر: مهدی دهقانی