مهر تبریز-رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه هلال‌احمر متعلق به مردم و جزئی از منافع ملی و حاکمیت است، گفت: امیدواریم سعید قاسمی بتواند پاسخ قانع کننده‌ای به محاکم قضایی دهد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر با انتقاد از اینکه در فضایی که خدمت رسانی هلال احمر بسیار […]

مهر تبریز-رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه هلال‌احمر متعلق به مردم و جزئی از منافع ملی و حاکمیت است، گفت: امیدواریم سعید قاسمی بتواند پاسخ قانع کننده‌ای به محاکم قضایی دهد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر با انتقاد از اینکه در فضایی که خدمت رسانی هلال احمر بسیار گسترده بود و این مهم مورد تاکید تمامی مقامات ارشد کشور قرار گرفت سعید قاسمی در مورد استفاده از پوشش هلال احمر در جریان جنگ بوسنی اظهاراتی را مطرح کرد، گفت: این در حالی است که چنین موضوعی به هیچ وجه مورد تایید نیست و با اجازه هلال احمر نبوده است.

بر اساس کنوانسیون ژنو و اساسنامه سازمان حق دخالت و ورود در کارهای نظامی و امنیتی را نداریم

وی با تاکید بر اینکه ما بر اساس کنوانسیون ژنو و اساسنامه سازمان حق دخالت و ورود در کارهای نظامی و امنیتی را نداریم، افزود: با توجه به اقرار این فرد در استفاده از لباس هلال احمر به عنوان پوشش از وی به صورت رسمی شکایت کردیم البته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز از ایشان شکایت کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: امیدواریم این فرد بتواند پاسخ قانع کننده ای به محاکم قضایی دهد و در غیر این صورت باید پاسخگوی اعمال خود باشد.

پیوندی با بیان اینکه ما باید به فکر حفظ منافع ملی باشیم، تصریح کرد: هلال احمر جمعیت امدادی و بشردوستانه است و در مسائل نظامی، جنگی و امنیتی دخالت نمی کند و در هر شرایطی خارج از قوم، قبیله و نژاد به تمامی آدم ها کمک می کند.

وظیفه هلال احمر نجات جان انسان ها، امدادرسانی و جلوگیری از مصدومیت ها است

وی با یادآوری اینکه وظیفه هلال احمر نجات جان انسان ها، امدادرسانی و جلوگیری از مصدومیت ها است، گفت: متاسفانه آقای قاسمی به این موضوع توجهی نکرده و اظهارات خلاف واقع وی دستاویزی برای رسانه های خارجی شده است.

هلال احمر متعلق به مردم و جزئی از منافع ملی و حاکمیت است

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه هلال احمر متعلق به مردم و جزئی از منافع ملی و حاکمیت است، افزود: ما باید در جهت اعتبار و حیثیت آن تلاش کنیم؛ ما بر اساس وظایف خود به فدراسیون جهانی و صلیب سرخ به صورت رسمی اعلام کردیم چنین اظهاراتی صحت ندارد و دخالتی در امور نظامی نداشتیم.