مهر تبریز-یک باند جعل و کلاهبرداری که در فضای مجازی اقدام به طراحی و ساخت سایت جعلی شرکت تراکتورسازی ایران نموده بودند ، با پی گیری های قضائی امور حقوقی گروه صنعتی تراکتورسازی ایران ، توسط پلیس فتا در شهر گلپایگان شناسایی و دستگیر شدند .
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،حسین بالاگر مدیر روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران ، با اعلام این خبر ، اظهار داشت : این تیم کلاهبرداری با ایجاد و مشابه سازی سایت و درج آگهی های استخدام ، همچنین درج اطلاعات غیر واقع از طرف این شرکت، علاوه بر جذب مبالغ از متقاضیان استخدام ، مبادرت به تشویش اذهان عمومی نموده و از جایگاه حقوقی این شرکت سوء استفاده می نمودند .
مدیر روابط عمومی گروه صنعتی تراکتورسازی ایران با بیان اینکه مسئولین ذیربط ، با دقت به رصد فضاهای اینترنتی و مجازی پرداخته ، مراقب فعالیت های این گونه افراد متخلف هستند ،از کاربران نیز درخواست کرد که در استفاده از این گونه سایت ها ، مراقب بوده و به سادگی در دام چنین شیادانی نیفتند .
بالاگر در تبیین این موضوع، اظهار داشت :در این سایت، حتی ، تراکتورهایی را در زمره محصولات تراکتورسازی ایران معرفی کرده بودند که اساساً وجود خارجی نداشته و ایرانی نبودند و صرفاً با دسترسی به اینترنت ، آنها را ازجاهای مختلف جمع آوری و در سایت قرارداده بودند .،به صورتی که با کمی دقت ، کاربران گرامی می توانستند به قلابی بودن این سایت پی ببرند .
حسین بالاگر ، همچنین به مدیران برخی از کانال های تلگرامی نیز که از نام و برند این مجموعه صنعتی، استفاده غیرمجاز می کنند هشدار داد ، در صورتی که نسبت به جمع آوری و بستن کانال های مزبور ، اقدام ننمایند ، مراتب از طریق مراجع ذیصلاح قانونی ، تحت پیگرد قرار خواهد گرفت .
وی در پایان با اعلام اینکه، سایت رسمی www.itmco.ir و www.tractornews.ir و کانال تلگرامی itmcotelegram@  به عنوان آدرس های رسمی و قانونی این شرکت در فضای مجازی واینترنتی می باشند ، از هموطنان خواست تا به نشانی های غیرمجاز اعتماد نکنند .

print