مهرتبریز-معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در طول سال گذشته شاهد صدور ۵۱ فقره جواز تاسیس در منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاری بیش از ۴۳۰۰ میلیارد ریال بودیم که این رقم نسبت به سال ماقبل ۱۴۸ درصد افزایش یافته است.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت : ضریب تبدیل جوازهای تاسیس صادره و جوازهای دارای پیشرفت فیزیکی به پروانه بهره برداری صنعتی از حدود ۱۰ درصد طی سالهای ۹۲ تا ۹۶ به هفتاد درصد در سال ۹۷ رسید .
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس ، نادر اصغر پور افزود: در طول سال گذشته شاهد صدور ۵۱ فقره جواز تاسیس در منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاری بیش از ۴۳۰۰ میلیارد ریال بودیم که این رقم نسبت به سال ماقبل ۱۴۸ درصد افزایش یافته است .
وی اضافه کرد: این سازمان با انجام اقدامات اساسی در بهبود فضای کسب و کار و شفاف سازی فرآیند صدور جواز تاسیس در داخل و خارج از شهرکهای صنعتی توانست طی ۳ سال متوالی ، رتبه اول کشور از لحاظ مدت زمان صدور جواز تاسیس (۰٫۳ روز ) را بخود اختصاص دهد.
وی در ادامه با اشاره به انتشار عملکرد یکساله ۹۷ از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت اظهار داشت : در سال گذشته یکهزارو ۴۳۴ فقره جواز تاسیس صنعتی در استان صادر شده است که این تعداد نسبت به سال ۹۶ رشدی معادل ۳۴ درصد را نشان می دهد.
اصغر پور گفت: میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده در این طرحها بالغ بر یکصدو یکهزار میلیارد ریال است که امیدواریم زمینه اشتغال ۳۴ هزار نفر فراهم شود .

print

  • منبع خبر : روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس