آرمان تبریز-نماینده مردم ملایر در مجلس با انتقاد از بی توجهی ارکان دولت به مصوبه افزایش حقوق مجلس، گفت: درست یا غلط، کارشناسی یا غیر کارشناسی این مصوبه مجلس تبدیل به قانون شد، مگر می‌شود دولت بخواهد قانون تأیید شده شورای نگهبان را اجرایی نکند.

آرمان تبریز-نماینده مردم ملایر در مجلس با انتقاد از بی توجهی ارکان دولت به مصوبه افزایش حقوق مجلس، گفت: درست یا غلط، کارشناسی یا غیر کارشناسی این مصوبه مجلس تبدیل به قانون شد، مگر می‌شود دولت بخواهد قانون تأیید شده شورای نگهبان را اجرایی نکند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احد آزادی خواه در نشست علنی امروز (دوشنبه سوم تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میاندستور خود ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد شهید بهشتی، عنوان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، بهشتی نه یک شخص بلکه یک ملت بود؛ فرا بگیریم از او و همگان برای رهبرمان یک ملت باشیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص رقم ۱۴میلیارد دلاری برای تأمین کالاهای اساسی، گفت: در قانون بودجه سال ۹۸ این رقم برای کالاهای اساسی مصوب شد؛ چرا از این رقم هیچ خبری نیست؟

وی خطاب به رئیس جمهو، اظهار کرد: اگر بگوییم رئیس جمهور از این موضوع غافل است، می‌گویند مخالف دولت هستید! در حالیکه ما حامی دولتیم. مجلس این رقم را برای سال ۱۳۹۸ در نظر گرفت و شورای نگهبان هم آن را تأیید کرد اما سال ۹۸ در حال سپری شدن است و گویی از این رقم هم هیچ خبری نیست.

آزادی خواه خطاب به پزشکیان نایب رئیس مجلس، عنوان کرد: باید در بُعد نظارتی مجلس کار بیشتری کنیم و باید در یک سال باقی مانده از عمر مجلس از ابزارهای نظارتی مانند تذکر، سئوال، استیضاح و تحقیق و تفحص استفاده بهتری کنیم. استفاده از این موارد نظارتی برای دولت خوب است نه بد؛ باید بدانیم مجلسی در رأس امور است که کارش را درست انجام دهد و ما باید از این ابزارها استفاده کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: در این کشور مجلس ثابت کرد که اگر در عالی ترین مقام اجرایی هم ضد انقلاب نفوذ کند، مجلس انقلابی تودهنی به ضد انقلاب می‌زند. مجلس، بنی صدر را پایین کشید و امروز ما کجای کار هستیم.

وی با اشاره به مصوبه افزایش حقوق کارمندان، گفت: این مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حقوق به علاوه ۴۰۰ هزار تومان ثابت، درست یا غلط، کارشناسی یا غیرکارشناسی تبدیل به قانون شد، مگر می‌شود قانونی به تصویب برسد و نماینده دولت در جریان تصویب آن حضور نداشته باشد.

آزادی خواه خطاب به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، یادآور شد: درست نیست که قانون را زیر پا می‌گذارید؛ مردم از ما سئوال می‌پرسند که پس شما در مجلس چه می‌کنید؟ این‌ها واقعیات و در دل مردم است که می‌گوییم نه عوام فریبی.

عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایین کشیدن پهپاد آمریکایی، عنوان کرد: امروز در نطق یکی از نمایندگان عنوان شد که چرا در حوزه اقتصادی موفقیتی مانند حوزه دفاعی نداریم، جواب این است که به آن سپاهی که پهپاد را به ذیل کشید، اعتماد نداریم و در حوزه اقتصادی کرسنت ها و توتال‌ها را به این کشور آوردیم و خاتم‌‎ها را کنار زدیم. آقای وزیر راه و شهرسازی پروازهای حجاج را از همدان لغو نکنید.