مهرتبریز-استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر تقویت اعتماد عمومی به عنوان مهم‌ترین سرمایه اجتماعی کشور، اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان با توسل به ابزارهای تبلیغاتی و رسانه‌ای سعی در ناامید کردن مردم دارند وظیفه همه مسئولان کشور، امیدآفرینی و تقویت اعتماد بین مردم و دولت است.
به گزارش خبرنگار ما ،دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان، با تأکید بر اینکه در کنار مشکلات و کاستی‌ها باید اقدامات و عملکردها نیز در جامعه اطلاع‌رسانی شود، افزود: بنگاه‌های سخن‌پراکنی دشمنان سعی در القای ناکارآمدی دولت دارند و این موضوع، آخرین حربه آنان بعد از هجمه‌های سنگین نظامی و اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تبلیغات سوء رسانه‌های معاند، تحریم‌ها در کنار سایر تهدیدات، فرصت هایی نیز برای کشور فراهم آورده و همان‌طور که جنگ تحمیلی موجب خودکفایی کشور در صنایع نظامی شد، تحریم‌های اقتصادی نیز فرصتی برای خودکفایی در حوزه تولید و صنعت فراهم کرده است.

پورمحمدی اضافه کرد: امروز در سایه اقدامات دستگاه‌های مسئول، هیچ‌گونه کمبودی در تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم نداریم و قیمت بسیاری از کالاها نیز رو به کاهش است که این‌گونه اقدامات باید به شکل مطلوب اطلاع‌رسانی شود.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه، سیاست‌گذاری و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در حوزه اطلاع‌رسانی را مهم‌ترین نقش شورای اطلاع‌رسانی عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های این شورا باید در راستای اعتمادسازی و تقویت سرمایه اجتماعی باشد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت شورای اطلاع‌رسانی، در شرایط کنونی جزو ضرورت‌هاست، افزود: مشکل اساسی در حوزه اطلاع‌رسانی این است که اقدامات و عملکردهای مثبت به اندازه کاستی‌ها منعکس نمی‌شود و بزرگنمایی مشکلات به نوعی روشنفکری به حساب می‌آید.

پورمحمدی ادامه داد: حوزه اطلاع‌رسانی در دستگاه‌های دولتی و عمومی باید به نحوی مدیریت شود که مردم اطمینان خاطر پیدا کنند مسئولان برای حل مشکلات آنان تلاش می‌کنند و مشکلات تبدیل به معضلات اجتماعی نشود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر تشکیل کمیته‌های تخصصی شورای اطلاع‌رسانی و استفاده از نظرات نخبگان حوزه ارتباطات و اطلاع‌رسانی در جلسات تخصصی این کمیته‌ها تأکید کرد.

اعضای شورای اطلاع‌رسانی استان نیز در این نشست دیدگاه‌های خود را در خصوص آئین‌نامه اجرایی این شورا و مسائل مختلف حوزه اطلاع‌رسانی بیان کردند.

معاونان سیاسی و امنیتی و هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیران کل صداوسیما و ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیر خبرگزاری جمهوری اسلامی در سخنان خود ضمن تأکید بر اهمیت شورای اطلاع‌رسانی، به مواردی چون ضرورت وحدت رویه در حوزه اطلاع‌رسانی، مقابله با تبلیغات سوء معاندان در فضای مجازی و رسانه‌ای، تبیین عملکردهای دولت و نظام در حوزه‌های مختلف و سیباست‌گذاری در حوزه هدایت افکار عمومی اشاره کردند.