به گزارش مهر تبریز،  مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی  در آئین بهره برداری از این مجتمع گفت: آذربایجان شرقی از جمله استان های نمونه کشور در راه اندازی مجتمع های مادر و کودک است و تا پایان سال جاری به غیر از مجتمع اردیبهشت، چهار مرکز دیگر با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان به بهره برداری می رسد.
محسن ارشد زاده به فعالیت یک هزار و ۵۲۰ مرکز بخش خصوصی زیر نظر بهزیستی این استان اشاره کرد و افزود: این متجع تیپ ۲ زیر نظر اداره کل بهزیستی این استان فعالیت می کند و پذیرای نورچشمان مردم تبریز تا هشت سالگی است.
وی اعلام کرد: این مجتمع با الگو برداری از مدرن ترین مراکز رفاهی با حدود ۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است.
ارشد زاده گفت: دوره های آموزشی این مجتمع شامل کارگاه های زبان ومهارت های زندگی بوده و دوره های هنری به آموزش موسیقی مادر و کودک، نقاشی خلاق، قصه گویی، بیان خلاق و گلایدر می پردازد.
وی افزود: در دوره های بازی، شادی و ورزش این مجتمع کودکان به شن بازی، بازی با آرد و خمیر و ماکارونی های رنگی، یوگا، شطرنج و غیره می پردازند و بازی های تمرکزی مادر و کودک را فرا می گیرند.
ارشد زاده اظهارکرد: کودکان در مجتمع رفاهی و فرهنگی مادر و کودک در اردوهای متنوع شرکت می کنند و تکالیف مدرسه را در این مجتمع پشت سر می گذارند.
وی افزود: خدمات مددکاری اجتماعی، مشاوره و راهنمایی، فعالیت های فوق برنامه، برگزاری مراسم و جشن های مذهبی از دیگر فعالیت های کودکان در این مجتمع خواهد بود.
به گزارش ایرنا این مجتمع شامل اتاق های بازی، آموزش، ورزش، تفریح و غیره بوده و تمامی اتاق های این مجتمع مجهز به دوربین های مداربسته است.

print