به گزارش مهر تبریز،  مدیر عامل شرکت گاز استان با اعلام این مطلب گفت: با تلاش و همت کارکنان و ‏متخصصان عوامل اجرایی و پیمانکاران این شرکت در سه ماه اول سال جاری بیش از ۳۰۰ کیلومتر شبکه گذاری شهری و ‏روستایی در اقصی نقاط استان اجرا گردیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۴۴ درصدی برخوردار بوده است ‏‏.
ولی اله دینی حجم شبکه گذاری شهری و روستایی در سطح استان را بیش از ۱۷۹۰۸ کیلومتر برشمرد و افزود : از این ‏میزان ۷۲۶۷ کیلومتر مربوط به شبکه گذاری شهری و ۱۰۶۴۱ کیلومتر شبکه گذاری روستایی می باشد.
مدیر عامل شرکت ‏گاز استان همچنین از بهره مندی ۶۲ شهر و۱۴۹۴ روستای در سطح استان خبرداد و افزود: هم اکنون ۱۰۰ درصد خانوار ‏شهری وبیش از ۸۷ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهر ه مند هستند.
ولی اله دینی تصریح کرد: در سه ‏ماهه اول سال جاری ۱۰۵۴۰ مشترک به شمار مشترکین شرکت گاز استان افزوده شد که این تعداد ۳۰۶۷ مشترک روستایی ‏و ۷۴۷۳ مشترک شهری بوده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان در پایان اعلام کرد: در حال حاضر ۲۶۹ روستای استان در ‏مرحله اجرا و ۲۷۴روستای استان در مرحله انتخاب پیمانکار و ۳۸ روستا در مرحله طراحی می باشد که ان شاءالله با اتمام ‏این روستاها درصد بهره مندی گازرسانی در سطح استان به بیش از ۹۸ درصد خواهد رسید.‏
print