مهرتبریز-در ششمین روز هفته دولت پروژه های آبرسانی روستایی آذربایجان شرقی با بهره برداری 334 خانوار افتتاح و بهره برداری از آنها آغاز شد.

مهرتبریز-در ششمین روز هفته دولت پروژه های آبرسانی روستایی آذربایجان شرقی با بهره برداری ۳۳۴ خانوار افتتاح و بهره برداری از آنها آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ما؛ نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، مدیر عامل آب و فاضلاب ، امام جمعه و جمعی از مسئولین و مردم محلی حضور داشتند در آیین مراسم افتتاح مهندس ایمانلو مدیر عامل آب و فاضلاب ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت : با تلاش شبانه روزی همکاران فاز اول آبرسانی مجتمع

قوری چای غربی شهرستان ویژه مراغه با یک میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان به بهره برداری رسید که با اجرای آن آب شرب بهداشتی ۱۳۵ خانوار سه روستای خطب ، ساروجه و قوش قیه سی تامین می شود.

وی افزود : هم چنین در شهرستان میانه پروژه ایستگاه پمپاژ شماره ۳ مجتمع آبرسانی اوچ تپه ، شهرستان آذرشهر پروژه آبرسانی روستای پیر چوپان ، شهرستان کلیبر آبرسانی روستاهای یلی درسی ، فرهادلو و سراملو و در شهرستان هوراند نیز آبرسانی روستاهای قوتانلو ، نیق و گنبران افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

مهندس ایمانلو تصریح کرد: در این پروژه ها خط انتقال به طول ۵/۹ کیلومتر ، شبکه داخلی روستا به طول ۸ کیلومتر ، حفر و تجهیز چاه ۵ حلقه و ​۴ باب مخزن آب جمعا ۳۰۰ متر مکعبی با صرف اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۸۲ میلیون تومان اجرا شد و ۱۷۶۰ نفر جمعیت از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

مدیر عامل آبفا در پایان مراسم فرهنگ سازی برای مدیریت آب را از جمله رویکردهای دائمی مدیران شرکت آب و فاضلاب استان دانسته و خاطر نشان ساخت : اگر داشته ها و منابع های آبمان را بصورت بهینه استفاده کنیم مشکلی نخواهیم داشت و آموزش برای صرفه جویی ضروری و لازم است چرا که مصرف آب با لحاظ الگوی مصرف باشد ، مشکلی نخواهیم داشت.