مهرتبریز-پیمان پاکمهر؛اگر خادمان ملت و ناظران چشم بر هم نهند، شهر دچار بی نظمی می شود و افراد سودجو به هر روشی شهروندان را تیغ می زنند و سلامت آن ها را به خطر می اندازند.

مهرتبریز-پیمان پاکمهر؛اگر خادمان ملت و ناظران چشم بر هم نهند، شهر دچار بی نظمی می شود و افراد سودجو به هر روشی شهروندان را تیغ می زنند و سلامت آن ها را به خطر می اندازند.

روزگاری نانواهای تبریز نان خود را از نان به دست می آوردند و کیفیت آن زبانزد شهروندان بود، اما امروزه برخی در غیاب احتمالی نظارت دقیق و مستمر فرمانداری ، اتحادیه و بازرسان ۱۲۴ وزارت صمت ، و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی به حرام خواری، گران فروشی و کم فروشی روی آورده اند.

⁉️ جالب آن که آیا مسیولان یا خانواده های آن ها روزانه شاهد پخت نان های بی کیفیت ، خمیر ، شور ، سوخته و دارای افزودنی های غیر مجاز و یا در بسته بندی های غیر بهداشتی در سطح شهر تبریز نیستند ؟

آیا ناظران واحد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز باید تنها بر اساس گزارش های موردی اقدام به بازرسی از برخی نانوایی هایی نمایند؟

 بسیاری از شهروندان گاها می بینند که موش، سوسک و مگس از مشتریان اصلی نانوایی ها هستند و نان پزها گاها در محیطی کثیف با دست و پیراهن آلوده و عرق پیشانی و موهای سر و بدنی که بر نان می ریزد کار می کنند.

شهروندان از مسولان و ناظران و مجریان قانون می پرسند ، قانون اختیارات نظارتی و تنبیهی خوبی در اختیار شما گذاشته است و اگر بر اثر بی نظمی و بی توجهی، ضمانت اجرایی را بهانه می کنید بهتر است صندلی خود را به دست افراد مقتدر ، متقی و مردم دار بسپارید.

آن ها می گویند؛ اگر زورتان به آقازاده ها و رانت خوارانی که نان مردم می برند نمی رسد، حداقل با برخی نانواهایی که روزانه به فرزندان ما دزدی از جیب ملت را آموزش می دهند برخورد کنید تا تخم مرغ دزد ، شتر دزد نشود.

لازم به یادآوری است؛ آذربایجان شرقی در طلایی ترین دوران مدیریتی است و بزرگان ، مدیران سیاسی و قضایی استان از جمله مردم دار ترین و پاسخگو ترین های کشور هستند و باید با اختیار های خوب قانونی در اندیشه اصلاح یا تغییر [ساختار] سازمان های بازرس و ناظر باشند.

خاطرنشان می سازد؛ خوشبختانه علاوه بر دکتر محمد حسین صومی (رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز)، حبیب امین‌ زاده ، (رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی) در اولین روزهای شروع به کار نشان داد که به افکار عمومی و رسانه ها اهمیت می دهد.