به گزارش مهر تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز که باحضور پرشور مردم ولایی و نمازگزار تبریز در مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد، ابراز داشت: از سالروز ولادت حضرت معصومه(س) تا ولادت امام رضا(ع) دهه کرامت نامگذاری شده که بهانه خوبی برای کمک به نیازمندان است.

وی سپس با تبریک دهه کرامت و با تاکید بر اینکه وجود بارگاه امام رضا و حضرت معصومه مایه برکت در کشورمان شده است، ادامه داد: امام رضا(ع) علاوه بر دارا بودن احادیث نفیس و مناظرات علمی فراوان، در عرصه مبارزات سیاسی نیز فعالیت چشمگیر داشتند و قطعا اگر سیاست‌ های امام رضا نبود تشیع از بین می ‌رفت و تدبیر ایشان باعث حفاظت از کیان دین مبین اسلام شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس به نقشه های آمریکایی برای نابودی دین اسلام و جمهوری اسلامی ایران گفت: فتنه تروریست ساخته و پرداخته آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود است و برای همین جنایت ها و خیانت ‌های آمریکایی ها علیه ملت ایران نباید هرگز فراموش شود.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های تروریستی توسط خود دولت ‌های غربی به خصوص آمریکا ایجاد می شوند، گفت: این گروه ها با هدف برهم زدن ارامش منطقه ایجاد می شوند و توسط خود آنها تقویت می‌ شوند.

آمریکا پشتوانه گروه ‌های تروریستی است

امام جمعه تبریز با بیان اینکه پشتوانه گروه ‌های تروریستی آمریکا است، ادامه داد: آمریکا سرخط تروریسم است و اکنون ماهیت دشمنان روزبه‌ روز روشن ‌تر شده و بصیرت و دشمن ‌شناسی توسط مردم و مسئولان ضروری تر از گذشته است.

آیت الله مجتهدشبستری با تاکید بر اینکه آمریکا در رأس جریان استکبار است، ابراز داشت: ایجاد خط فاصله با آمریکا ضروری است و ایجاد این فاصله با دشمن اصلی این کشور یعنی آمریکا از مهم‌ ترین مبانی قطعی امام راحل است و این مسئله جای هیچگونه مسامحه و سهل ‌انگاری ندارد.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از پیروزی ‌های اخیر ارتش ترکیه و سوریه در برابر تکفیری ‌ها، گفت: نیروهایی که مانع اشغال بغداد شدند به حول قوه الهی حلب را نیز پس خواهند گرفت و قطعا حلب به زودی آزاد می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس به سالروز ورود آزادگان به کشورمان اشاره کرد و گفت: این روزها یادآور غیرت و مردانگی و تقوای رزمندگان اسلام است و آزادگان و ایثارگران یادگاران هشت سال حماسه و ایثار این مردم هستند.

آیت الله مجتهدشبستری با تاکید بر اینکه باید مفاهیم و درس های ایثار و مردانگی به نسل جدید انقلاب منتقل شود، افزود: آزادگان رنج‌ های زیادی را برای استقلال این کشور متحمل شده اند و باید جوانان با این ازخودگذشتگی ها آشنا شوند.

print