به گزارش مهر تبریز، محمدرضا نعمت زاده در شورای عالی اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: هم اکنون جهت گیری ها به نفع تولید و بهبود شرایط و رونق آن است که در بخش صنعت در طول سه ماهه اول سال رشد ۴.۲ درصدی داشتیم که امیدواریم این مقدار به بالای پنج درصد برسد.

وی ادامه داد: بسته حمایت از توسعه صادرات یکی از تصمیمات مهم در این راستا بوده که اجرایی شدن آن با تاخیر مواجه شده است اما تسهیلات ارزی و ریالی در این زمینه فراهم خواهد شد.

رشد ۲۱ درصدی در صادرات غیرنفتی کشور

نعمت زاده با اشاره ای به افزایش صادرات غیرنفتی کشور گفت: ۱۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی کشور نسبت به سال گذشته افزایش و در این راستا ۲۱ رصد رشد داریم که امیدوارم این روند تسریع یابد.

وزیر صنعت و معدن با اشاره به اینکه انتظار داریم بانک های آذربایجان به کار خود تسریع ببخشند، گفت: باید تا آخر شهریور ماه حداقل هفت هزار و ۵۰۰ واحد تسهیلات دریافت کرده تا در جهت افزایش تولید و اضافه کردن کادر پرسنلی خود موفق باشند.

وی ادامه داد: ۳۶ طرح ملی با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرایی می شود که تاکنون ۱۲ مورد آن راه اندازی و تکمیل شده  است.

نعمت زاده افزود: از ابتدای سال در استان آذربایجان شرقی ۱۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی و معدنی با سرمایه گذاریی ۳۴۰ میلیارد تومانی تکیمل شده است.

تکمیل ۲۰۳۳ طرح نیمه تمام از ابتدای سال در کشور

وزیر صنعت و معدن در خصوص تکمیل پروژه های نیمه تمام در کشور نیز گفت: در کل کشور دو هزار و ۳۳ طرح نیمه تمام را با حجم سرمایه گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی ۳۰ هزار نفر تکمیل کرده ایم.

وی ادامه داد: صنایع این استان با مشکلاتی در چند ماهه گذشته مواجه شده که از آن جمله می توان به کمبود شکر اشاره کرد که با تصمیمات گرفته شده امیدواریم تاکنون این مشکل رفع شده و یا در طول روزای آینده حل شود.

نعمت زاده افزود: امروز نیز یک پروژه مهم در تولید الیاف شیشه در زنوز عقد قرارداد شده، همچنین کلنگ دو شهرک یکی در اسکو و دیگری شهرک صنعتی سنگ زده شد.

print