به گزارش مهر تبریز ، هادی کمرئی در سفری دو روزه به تبریز ضمن بازدید از شعب این بانک در آذربایجان شرقی با حضور در همایش بزرگ زنان کارآفرینی و سلامت اجتماعی افزود: بانوان کارآفرین در قالب شرکت های تعاونی فعالیت های اقتصادی در خور توجهی را انجام داده اند.
وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون به عنوان تنها بانک تخصصی بخش تعاون سیاست های حمایتی خود را از SME ها یا بنگاه های خرد و کوچک ادامه می دهد چرا که تجربه نشان داده است ضریب موفقیت این واحدها بیش از واحدهای بزرگ بوده است.
وی به ضریب ایجاد اشتغال در بخش تعاون اشاره کرد و افزود: میزان اشتغالی که در بخش تعاون ایجاد می شود بیش از سایر بخش هاست و به عبارتی دیگر می توان گفت شرکت های تعاونی فعال با سرمایه گذاری کمتر میزان اشتغال بیشتری ایجاد کرده اند.
کمرئی در ادامه حوزه فعالیت بخش تعاون را گسترده تر از سایر بخش های اقتصاد کشور خواند و اذعان داشت: در حالی که اکثر بانک ها ملزم هستند بیش از ۹۰ در پرتفوی خود را در حوزه تخصصی خود هزینه کنند ولی بانک توسعه تعاون در این حوزه محدودیتی ندارد و به بخش تعاون توجهی ویژه دارد.
مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون در ادامه به میزان پرداخت تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی بیش از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اهدا کرده است و این رقم در طول ۵ ماه ابتدای امسال به ۷۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
وی تاکید کرد:۶۰درصد این تخصیص ها در راستای ایجاد اشتغال جدید اهدا شده است.
کمرئی در ادامه به انتظارات موجود از بخش تعاون اشاره کرد و افزود: رشد اقتصادی که توسط بخش تعاون باید محقق شود ایده آل و در حال حاضر برای رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم.
وی در ادامه به آغاز اجرای طرح “امید” در راستای بخشودگی بخشی از جرائم مطالبات معوق مشتریان اشاره کرد و افزود: این طرح در راستای سیاست های تشویقی و همزمان با هفته تعاون اجرایی شده است.
این گزارش حاکی است، همایش بزرگ زنان کارآفرینی و سلامت اجتماعی به همت اتاق تعاون آذربایجان شرقی در تالار اندیشه ائل گولی تبریز برگزار شد.

print