به گزارش مهر تبریز، رسول موسائی با اعلام این خبر گفت: احداث پارک آموزش ترافیک با همکاری سازمان آموزش و پرورش استان از اهم پروژه های فرهنگی این منطقه به شمار می آید که به منظور آموزش مسائل ترافیکی برای مقاطع سنی کودکان و نوجوانان، در محوطه کانون شهید یاغچیان در ۱هزار مترمربع مساحت با نصب علائم آموزشی و اصلاح هندسی آماده افتتاح شده است.

شهردار منطقه ۲ تبریز از سایر پروژه های فرهنگی آماده افتتاح، از تجهیز و راه اندازی ۳ کتابخانه از سوی این منطقه خبرداد و افزود: کتابخانه شهیدبیضائی شهرک پرواز برای استفاده مناسب نوجوانان و جوانان علی الخصوص بهره مندی علاقمندان از فرصت های مطالعه مجهز شده و دو باب کتابخانه دیگر منطقه در پارک شمیم پایداری و پارک زعفرانیه نیز برای استفاده شهروندان علاقمند آماده افتتاح می باشد.

بهره برداری از سیستم آبیاری قطره ای در پارک مهمانپذیر عباس میرزا از سایر پروژه های در حال بهره برداری از سوی شهرداری منطقه دو تبریز به شمار می آید.

۰۵

موسائی در توضیح جزئیات این پروژه گفت: شبکه آبیاری قطره ای پارک عباس میرزا در دو فاز و ۲۵۰ هکتار مساحت به منظور حفظ و نگهداری از فضای سبز و نگهداری اصولی و مناسب از فضای درختکاری شده پارک مذکور از دیگر پروژه های شهرداری منطقه دو می باشد که آماده بهره برداری شده است.

بنابه اعلام شهردار منطقه دو به منظور ایجاد چشم اندازهای زیبای بصری هم راستا با اهداف زیباسازی شهری، مراحل احداث آبنمای میدان افلاک نما نیز به اتمام رسیده و آماده افتتاح می باشد.

موسائی جاگذاری ۲ سپتیک فضای سبز در پارک یاغچیان و پارک اباصالح به منظور ذخیره سازی آب برای آبیاری فضای سبز را از سایر مواردی ذکر کرد که به همراه پروژه های فرهنگی، خدماتی و زیباسازی شهرداری منطقه دو تبریز طی چند روز آینده به بهره برداری می رسد.

 

print