به گزارش مهر تبریز، “سرهنگ محسن محمودی ” در جمع کارکنان پتروشیمی تبریز گفت: هر نوع بهره برداری و استفاده از فضای مجازی دارای جنبه های مختلف بوده و بر کارکردهای زندگی  تاثیر گذار می باشدکه در این بین برخی از برنامه ها ،سایت ها و شبکه های اجتماعی بدنبال تضعیف اخلاق و  عدم رعایت موارد اخلاقی است چرا که با عدم رعایت و پایبند نبودن افراد به اصول اخلاقی ، پایه های زندگی خانوادگی سست و تضعیف می شود.

این مقام انتظامی افزود: در برخی از موارد ملاحظه می کنیم افراد در سازمان ها از تاثیرات اطلاعات موجود که در اخیار دارند بی اطلاع هستند و به راحتی آن اطلاعات را در اختیار دیگران قرار می دهند گر چه در برخی از موارد لازم است ما اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار دهیم و به بحث سالم سازی فضای سایبری کمک کنیم اما در برخی موارد چنین ضرورتی وجود ندارد .

وی تصریح کرد: استفاده درست و آگاهانه از فضای مجازی یکی از عوامل مصونیت در این فضا است، افرادی که استفاده درست و هوشمندانه ای از تجهیزات و امکانات فضای مجازی داشته و خود را به علم روز مسلط کرده اند کمتر دچار آسیب و تهدید می شوند.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: ورود بی محابا و بدون مطالعه به این فضا منجر به بروز حوادث و پیشامدهای ناگواری را در پی خواهد داشت پس باید بر اساس نوع نیاز خود به فضای مجازی وارد شویم و این ورود باید با همراه داشتن اطلاعات کافی در این خصوص باشد و رود غیر اصولی به فضای سایبری ، تهدیداتی از قبیل تهدیدات اخلاقی ، فرهنگی ، اقتصادی و … را برای خودمان و خانواده ما در پی دارد.

سرهنگ “محمودی” در پایان گفت: شهروندان در صورت مواجه شدن با مشکلات در فضای سایبری، به پلیس فتا مراجعه و مشکل خود را با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند و یا با شماره های ۲۱۸۸۶۰۳ و ۲۱۸۸۷۵۶ ،۱۱۰ و ۱۹۷ موضوع را به پلیس گزارش دهند.

 

 

print