به گزارش مهر تبریز،شهردار تبریز در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه  با اشاره به اهمیت احداث این ترمینال به همراه پل و تقاطع غیر همسطحی که در این منطقه احداث خواهد: توزیع مناسب سفر و تعدد پایانه های مختلف در شهر از هدر رفت وقت و زمان شهروندان جلوگیری خواهد کرد.
صادق نجفی افزود: شهرداری تبریز در سال ۹۵ برنامه های ویژه ای برای اصلاح و ساماندهی آسفالت معابر ، کاهش ترافیک و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه کاهش ترافیک در نقاط حساس شهر از دغدغه های اصلی شهروندان و مدیریت شهر می باشد اظهار داشت : ترمینال شرق تبریز به منظور ساماندهی سفر به سایر شهرهای استان که در سمت شرق تبریز واقع شده اند احداث می شود .
شهردار تبریز همچنین افزود : این پروژه در زمینی به مساحت ۷ هکتار وبا اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در مدت زمان یکسال احداث خواهد شد.
دکتر نجفی در پایان از نقش آفرینی ترمینال شرق شهر در توسعه و آبادانی شهرک فجر و مناطق پیرامونی آن خبر داد و از همراهی ارزشمند معاون محترم عمرانی استاندار و مدیرکل محترم راه و شهرسازی به خاطر همکاری با مجموعه شهرداری تبریز در موضوع ترمینال شرق تبریز تقدیر و تشکر کرد.همچنین مهندس یعقوب هوشیار شهردار منطقه پنج تبریز در این مراسم گفت : ترمینال شرق تبریز با حمایت های ویژه شهردار تبریز پیگیری شد که شاهد شروع عملیات احداث آن هستیم . وی افزود : علاوه بر ساختمان اداری ترمینال و قسمتهای رفاهی – خدماتی آن ، پل های دسترسی از مسیر جاده اهر به ترمینال و شهرک فجر و همچنین از محل پروژه به جاده اهر و تبریز احداث خواهد شد .
وی در این رابطه افزود : این پروژه در زمینی به مساحت ۷ هکتار و۶ هزار متر مربع زیر بنا احداث می شود.
براساس این خبر؛ در پروژه ترمینال شرق تبریز با ۶ هزار متر مربع زیر بنا قسمت هایی چون ساختمان اداری ، محل اقامت رانندگان ، انباره ، سالن انبار ، تعمیرگاه ، کارواش ، رستوران ، بانک ، دفاتر فروش بلیط ، محل ترمینال جهت فروش بلیط ، نمازخانه و سرویس بهداشتی پیش بینی شده است.

print