به گزارش مهرتبریز، امیر حجازی  با بیان این خبر افزود: فراهم کردن بسترهای مناسب برای ورود گردشگران در سال ۲۰۱۸ زمینه ساز تحقق میزبانی شایسته تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود.

وی گفت: برگزاری دوره های آموزشی با هدف توانمند سازی فعالان صنعت گردشگری و استفاده از ظرفیت های موجود با ارتقا سطح کیفیت خدمات برای توسعه و گسترش صنعت گردشگری استان از مهمترین برنامه های این اداره کل در راستای آماده سازی زیر ساخت های اساسی حوزه گردشگری است.

حجازی ایجاد تاسیسات زیربنایی و فراهم کردن امکانات و تجهیزات مطلوب و مناسب برای تامین رفاه و آسایش مسافران را، لازمه اصلی جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری استان دانست.

وی در ادامه با اشاره به استفاده از همه ظرفیت های استان برای توسعه گردشگری بیان کرد: به منظور افزایش تعداد ظرفیت تخت های استان با همکاری شهرداری تبریز با مالکان و انبوه سازان استان رایزنی صورت گرفته تا ساختمانهای با تعداد طبقات بیش از ۵ طبقه با تغییر کاربری به هتل آپارتمان تبدیل شوند.

 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: این اتفاق خود یک حرکت فرهنگی است و زمینه اشتغال و مشارکت بخش خصوصی در مسیر ایجاد و توسعه زیرساختهای لازم صنعت گردشگری فراهم آوردن بستر مناسب برای حضور گردشگر  در استان را میسر می سازد.

وی همچنین بیان کرد: ازمیان خانه های قدیمی و تاریخی ثبت شده شهر تبریز تعدادی خانه تاریخی و قدیمی شناسایی شده و برای تملک و تبدیل کاربری به هتل بوتیک به شهرداری تبریز معرفی شده است.

حجازی در خاتمه افزود: امیدوارم این اقدامات موجب شود تا در سال ۲۰۱۸، تبریز به عنوان پایتخت گردشگر ی کشورهای اسلامی شاهد حضور بی سابقه گردشگران داخلی و خارجی و کسب جایگاه ویژه در سطح ملی و بین المللی باشد.

print