به گزارش مهر تبریز،علیرضا اصغری با اعلام مطلب فوق افزود : به رسم سال های گذشته و با هدف حفظ پاکیزگی محیط شهری و جلوگیری از آلودگی محیط شهری با پسماندهای خشک به ویژه پسماندهای خشک تجزیه ناپذیر هزاران عدد کیسه زباله مخصوص تفکیک از مبدأ در بین هیأت های عزاداری توزیع شده است.

اصغری گفت: جلب مشارکت عزاداران و سوگواران حسینی در حفظ پاکیزگی شهر از انتشار پسماندهای خشک تجزیه ناپذیر در سطح شهر از اهداف اجرای این طرح است.

وی با اشاره تولید پسماند هایی نظیر ظروف و لیوان های یکبار مصرف ، لفافه های بسته بندی مواد خوراکی مانند کیک و کلوچه و بیسکویت در این ایام افزود : همه ساله در ایام دهه محرم و به هنگام توزیع نذورات مردمی در بین عزاداران با حجم انبوهی از پسماندهای خشک خصوصا پسماندهای خشک تجزیه ناپذیر مواجه می شدیم .

اصغری افزود: این مسئله علاوه بر زشت نمودن منظر شهری موجب تخریب محیط زیست و آلودگی محیط شهری می شد، و به منظور کاهش اثرات مخرب ناشی از این گونه پسماندهای محیط شهری سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز غریب سه سال است که با توزیع کیسه های زباله در بین هیأت های عزاداری تلاش نموده است تا مشارکت عزاداران فهیم را در تنظیف شهر جلب نموده و از آلوده گشتن محیط شهری جلوگیری نماید.

گفتنی است ضرورت حفظ پاکیزگی محدوده بازار تبریز و مسیر عبور هیأت های عزاداری و دستجات حسینی که همه ساله در ایام سوگواری سالار شهیدان ابا عبداله الحسین (ع) در داخل بازار تاریخی تبریز به ویژه بازار مظفریه به عزاداری و سوگواری می پردازند ، از سوی سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز اکیپ ویژه پاکسازی محیط بازار تبریز در محدوده بازار مستقر خواهد گردید.

print