به گزارش مهرتبریز، جمشید نظمی عصر امروز در آیین تجلیل از قهرمانان و اعضای کاروان شهدای منای آذربایجان شرقی در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو که در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه ۶ نفر از استان در پارالمپیک شرکت کردند اظهار داشت: شرکت‌کنندگان آذربایجان شرقی ۳ مدال توانستند کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه ۲ مدال نقره در فوتبال ۵ نفره و یک مدال برنز در رشته دو و میدانی کسب کردیم، افزود: در این مسابقات، آقای بهزاد زادعلی اصغر به عنوان مسی فوتبال نابینایان مطرح و معروف شد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۱۶ داور، مربی، سرپرست و بازیکن در این دوره از مسابقات از استان آذربایجان شرقی به پارالمپیک اعزام شدند، گفت: همه این افراد اعتباری برای ورزش آذربایجان است.

نظمی به همکاری اداره کل ورزش و جوانان با هیئت‌های نابینایان و جانبازان و معلولین اشاره و خاطر نشان کرد: یک برنامه بلند مدت برای حضور آماده‌تر معلولین ورزشکار استان برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: یک سند ۴ ساله توسعه برای المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ در آذربایجان شرقی تدوین می‌شود تا از استان ورزشکاران ما حضور گسترده‌ای داشته باشند.

print