به گزارش مهر تبریز، مهندس کریم مهری در حاشیه جلسه کارگروه آب و خاک سازمان (آبهای مرزی)، که با حضور مهندس سجادی مجری طرح جامع و شبکه های آبیاری و زهکشی فرعی رودخانه های مرزی کشور در محل کارگاه شرکت رهسرا در شهرستان خداآفرین برگزار شد، ضمن اعلام این مطلب افزود: همکاری اقشار مختلف مردم به ویژه روستائیان و بهره برداران بخش کشاورزی بسیار تعیین کننده است و ما باید سعی کنیم بستر و فرصت همکاری و مشارکت عمومی را با محوریت اجرای اینترنتی آن تا حداکثر امکان افزایش دهیم.

وی، گفت: رسانه ها در افزایش این مشارکت می توانند نقش بسزایی داشته باشند و از خبرنگاران می خواهیم این برنامه را بطور مستمر پوشش داده و اطلاع رسانی کنند. مهندس مهری، ادامه داد: نظام اداری کشور و مجریان سرشماری تلاش می کنند به سوی بهره گیری از آخرین اطلاعات و روشهای نوین روز گام بردارند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، گفت: طبق زمانبندی صورت گرفته شده باید تا ۲۴ مهر ماه این کار اجرایی شود و مردم با مراجعه به تارنمای (سامانه الکترونیکی) سرشماری پرسشنامه مربوطه را تکمیل کنند.

وی، اظهار کرد: اجرای مرحله دوم یا مراجعه ماموران سرشماری به منازل و کارگاه ها نیز از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان انجام و جمع آوری اطلاعات در این مرحله با استفاده از تبلت اجرا می شود. مهندس مهری با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای افزایش امنیت جمع آوری اطلاعات و جلوگیری ازسوء استفاده افراد متفرقه افزود: ارائه هر نوع اطلاعاتی باید بعد از احراز هویت مامور و رویت کارت شناسایی معتبر مامور سرشماری انجام شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، ادامه داد: دهیاران به عنوان نماینده دولت و متولی امور در روستا، باید خانوارهای روستایی و کشاورزان را برای مشارکت هر چه بیشتر در ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ تشویق و ترغیب کنند و در این مسیر مدیران جهادکشاورزی در شهرستانها نیز به رسالت خویش عمل نمایند.

print