به گزارش مهر تبریز، مهندس کریم مهری در دیدار با دکتر یوسف داودی نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی، ضمن بیان این مطلب افزود: امروز بخش کشاورزی در عملیات سه گانه کاشت، داشت و برداشت از نظر فنی و مکانیزاسیون هیچ مشکلی ندارد، مشکل اصلی بعد از برداشت محصول است.
وی ادامه داد: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی استان درخواست می کنیم تا در بخش فرآوری و صنایع تبدیلی به ویژه صادرات محصولات کشاورزی بخش را مساعدت نمایند.
مهندس مهری اظهار کرد: با صادرات محصولات کشاورزی مازاد بر نیاز کشور ضمن برخورداری از ارزآوری، شاهد پایداری اشتغال و تولید در کشور خواهیم بود. نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: بنده دهقانزاده بوده و درد کشاورز و دامدار را سالها از نزدیک دیده و لمس کرده ام، لذا با آشنایی کامل به مسائل و معضلات بخش در خدمت جامعه کشاورزی کشور و استانمان هستم.
دکتر داودی خاطرنشان کرد: وجود دفاتر بازاریابی محصولات کشاورزی اتاق بازرگانی در کشورهای همجوار ضرورت دارد که در فصول مختلف با ارزیابی در بازار هدف در آن کشورها نسبت به صادرات محصولات کشاورزی اهتمام کرده و این فرایند را تسهیل کنند.
وی ادامه داد: هماهنگی های لازم با وزارت خارجه و شخص آقای دکتر ظریف که انصافاً فعالیت زیادی در ارتباطات بین الملل بویژه در تعاملات اقتصادی و تجاری دارند به عمل آمده است تا محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه بویژه آسیای میانه، روسیه و اوکراین صادر شود.
نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در کشورهای پیشرفته یارانه ای برای تولید محصولات استاندارد پرداخت می شود که نتایج درخشانی در صادرات دارد، بنا براین در کشور ما هم از نیازهای اساسی است تا تولیدات ما نیز استاندارد، کیفی و رقابت پذیر باشند.
print