مهرتبریز-سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون)، با تاکید بر اینکه کشورش آماده دفاع از منافع خود در منطقه خاورمیانه است، ادعا کرد: تبدیل ایران به یک قدرت هسته ای، امنیت منطقه را پیچیده می کند.

«جان کربی» در مصاحبه ای اختصاصی با این شبکه اظهار داشت: خروج ناو هواپیمابر «یو اس اس نیمیتز» در چرخش های معمول شناورهای نیروی دریایی است و این نشان می دهد این کشور همچنان حضور قوی خود برای جلوگیری از درگیری در منطقه و حمایت از شرکاء و دوستان را حفظ می کند.

وی همچنین اظهار داشت: پنتاگون در تلاش است تا گزینه هایی را برای دفاع از منافع آمریکا، به «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا ارائه دهد و واشنگتن برای جلوگیری از درگیری حضور پررنگی در منطقه دارد.

وی در رابطه با سفر ژنرال «مک کینزی» فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در غرب آسیا (سنتکام)، به عربستان سعوی گفت: گفتگوهای «مک کینزی» با مقامات سعودی تحقیقاتی است و مدتی است که در حال انجام است.

جان کربی با تاکید بر اینکه، این دیدار ارتباطی با مذاکره برای ایجاد پایگاه های نظامی دائمی در عربستان ندارد، افزود: عربستان سعودی شریک اصلی ما در مبارزه با تروریسم است و این شراکت همچنان ادامه دارد.

کربی اوضاع یمن را بزرگترین فاجعه انسانی جهان، در حال حاضر توصیف کرد و اظهار داشت ما از این موضوع آگاهیم و تاکید کرد؛ مقامات کشورش باید این موضوع را با عربستان سعودی در میان بگذارند.

وی با بیان اینکه بایدن می خواهد؛ مشارکت های ما در حمایت از عملیات تهاجمی عربستان سعودی در یمن را بررسی کند، افزود: ما وقتی از شرکای خود حمایت می کنیم، این باید با منافع و ارزش های ما مطابقت داشته باشد.

print

  • منبع خبر : خبر فوری