به گزارش مهر تبریز، مهندس الفقیه معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی بر ضرورت بهره گیری از فناوری های جدید بویژه فناوری نانو در صنعت آب و فاضلاب تاکید کرد و اقدام دبیرخانه ستاد فناوری نانو در برگزاری این سمینار را اقدامی مهم و شایسته در این راستا ارزیابی کرد.
در ادامه هریک از اساتید به تشریح مباحث مرتبط با موضوع سمینار از جمله استفاده از فناوری نانو در تصفیه آب و فاضلاب ، استفاده از نانو حبابها در حذف آلاینده ها ، استفاده از نانو مواد بعنوان پوشش مقاوم در برابر خوردگی لوله ها و اتصالات و… پرداختند.
تشریح چند نمونه از کارهای اجرایی انجام شده و یا در دست انجام با استفاده از این فناوری در صنعت آب و فاضلاب بخش دیگر موضوع سمینار بود که توسط اساتید اشاره شد. همچنین جهت آشنایی بیشتر حاضرین کتابچه هایی با موضوع فناوری نانو در صنعت آب و فاضلاب بین آنها توزیع گردید. پرسش و پاسخ پیرامون موضوع سمینار بخش پایانی برنامه زمانبندی سمینار بود که در انتهای برنامه انجام شد.
شایان ذکر است در این سمینار تعدادی از همکاران شرکت آب و فاضلاب استان، جمعی از اساتید و پژوهشگران دانشگاه، جمعی از همکاران دبیرخانه ستاد فناوری نانو، نمایندگانی از مرکز بهداشت استان ، شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی و شرکت آب و فاضلاب روستایی حضور داشتند.
print