به گزارش مهرتبریز،حافظ باباپور در دومین جلسه گزارش عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی (عاشورا) با بیان اینکه ۱۰۰ روستای استان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است اظهار داشت: از بین این روستاها ۹۵ روستا طرح هادی به اجرا رسیده که تنها ۵ روستا باقیمانده و تلاش می‌کنیم به سرعت اجرایی شود .

وی با بیان اینکه ۲۸۳ هزار سند مالکیت در روستاهای پایلوت صادر شده است، افزود: بیشترین سند در مرند، تبریز و عجب‌شیر صادر شده و کلیبر کمترین آمار صدور سند را در اختیار دارد .

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه یک هزار و ۹۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در آذربایجان شرقی داریم، تصریح کرد: از این تعداد، در مجموع در ۷۰۰ روستا طرح هادی اجرا شده است .

باباپور از بهره‌برداری از ۱۰ هزار تن قیر رایگان اعطایی دولت در عمران روستایی خبر داد و گفت: با این حجم قیر، بیش از ۳۵۰ هزار متر مربع و طول ۴۲ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است .

وی با اشاره به اینکه در موضوع قیر بیش از ۷ میلیارد تومان دولت کمک کرده است، ادامه داد: مشارکت مردمی بیش از سهم دولت بوده و ۹ میلیارد به صورت آورده مردمی بود که باید سهم دولت را افزایش دهیم تا تقاضای مردمی را جوابگو باشیم .

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سهمیه قیر رایگان جاده های روستایی سال ۹۵ استان بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است، گفت: سهمیه استان از ۱۰ هزار تن به ۱۶ هزار تن افزایش یافت که در صورت امکان سهمیه استانی باید دوباره افزایش یابد تا بتوان پاسخگوی تقاضاهای مردم باشیم .

باباپور اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ روستا وارد مشارکت شده اند که به تدریج درحال آسفالت راه های این روستاها هستیم .

print