مهرتبریز:  استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سه سال گذشته به اندازه تمام ادوار قبل، برای مکانیزه کردن کشاورزی در شهرستان چاراویماق تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش مهرتبریز، دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در شهرستان چاراویماق با بیان اینکه در بخش کشاورزی در سه سال گذشته به اندازه تمام ادوار قبل، برای مکانیزه کردن کشاورزی در این شهرستان تسهیلات پرداخت شده است گفت: تولید بی‌سابقه ۹۵ هزار تن گندم در سال جاری از نتایج این اقدامات است.

وی با اشاره به اجرای طرح پهنه‌بندی کشاورزی در استان توسط متخصصان کشاورزی، اضافه کرد: کشاورزان استان امسال بالغ بر ۷۰۰ هزار تن گندم تولید کردند و این در حالی است که در سال ۹۲، میزان ذخیره گندم به عنوان یکی از تهدیدات در استان مطرح بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز در استان با همت کشاورزان و کمک مسوولان به اندازه ۷۰۰ روز ذخیره گندم داریم و دولت با وجود محدودیت‌ها، بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان معادل دو برابر بودجه عمرانی استان بابت خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت کرده است.

دکتر جبارزاده در پایان تسهیل در ایجاد مجتمع‌های آبگرم درمانی، حل مشکل مجتمع‌های پرورش ماهی با رعایت اصول زیست‌محیطی، تسهیل در اخذ وثیقه بانکی از جوانان کارآفرین و مساعدت سیستم بانکی به بخش تولید در شهرستان چاراویماق را مورد تاکید قرار داد.

فرماندار چاراویماق نیزخواستار همکاری بیشتر بانکها با بخش تولید و رفع محدودیت برداشت از رودخانه آیدوغموش شد وافزود: تولید گندم در سال جاری درشهرستان چاراویماق به رکورد ۹۵ هزار تن رسید که درسطح استان نمونه است.

رحیم بلال‌زاده کسب رتبه اول استان دربیمه محصولات کشاورزی ومکانیزه کردن کشاورزی توسط شهرستان چاراویماق وتولید ۴ هزارتن بذر اصلاح شده دراین شهرستان را از جمله دستاوردهای بخش کشاورزی شهرستان اعلام کرد. تعدادی از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز در سخنان خود مهم‌ترین مسایل و مشکلات بخش تولید در شهرستان چاراویماق را بیان کردند.

print