به گزارش مهر تبریز، مهندس منیری فر با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه در ماه های اخیر با تلاش شبانه روزی مجموعه سازمان عمران تبریز شاهد اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی در سطح شهر تبریز هستیم.


.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اجرای پل عابرپیاده و موتور رو پارک بهاران به عباس میرزا گفت: مدت پیمان این پروژه ۴ ماه ودوره تضمین ۲۴ ماه بوده که شاهد پیشرفت فیزیکی ۲۰درصد آن هستیم.
وی خاطر نشان نمود:پی کنی و حفاری شمع های فوندانسیون انجام شده و بتن ریزی شمع های تمامی محورها ۴ عدد به اتمام رسیده  ولاشه چینی فوندانسیون در حال اجرا می باشد.
مدیرعامل سازمان عمران تبریز در ادامه سخنان خود به پروژه مقبره الشعرا اشاره کرده و ادامه داد: این پروژه نیز با ۲۰ درصد پیشرفت در حال اجرا بوده و در حال حاضرشاهد  اجرای صفحه های ذوزنقه ای، آرماتوربندی در زیرزمین،تیرهای اصلی و فرعی و مونتاژ و جوشکاری خرپاهای سالن همایش هستیم.


.
وی خاطر نشان کرد::موزه شعر و ادب نیز در راستای ساماندهی محوطه پروژه مقبره الشعرا و توسعه بقعه سید حمزه علیه السلام درزمینی مساحت ۱۱ هزارو ۷۶۰ مترمربع  احداث می شود.
مدیرعامل سازمان عمران تبریز ادامه داد:زیربنای موزه۱۰ هزارو ۸۵۰ متر بوده و فضاهایی همچون  آرامگا،قدمگاه،گذرگاه،اواگاه احداث خواهد شد.
مهندس منیری فر تاکید کرد: در ساخت این موزه از سازه های فلزی ،پیچ و مهره وبا سقف کامپوزیت ومختلط بتن و فولاد استفاده می شود.
وب افزود : مدت اجرای این پروژه ۱۵ ماه پیش بینی شده است که انشاالله با حمایت های بی دریغ شهردارمحترم ومعزز کلان شهرتبریز وشورای محترم اسلامی شهرتبریززودتراز موعد تعیین شده اتمام وبه بهره برداری خواهد رسید. وازعموم متخصصین وNGO ها تقاضای کمک فکری درجهت توسعه وعمران شهری راخواستارشد
مهندس منیری فر در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به اینکه  سازمان عمران تبریزبازوی توانمند اجرائی شهرداری کلانشهر تبریز بوده ومجری پروژه های کلان تعریف شده از سوی شهرداری است خاطر نشان کرد: ما با اتکا به نیروهای درون سازمانی متخصص و مجربی که در سازمان عمران تبریز حضوردارند وبهره گیری از مشاوران ومعماران خوشفکر به دنبال بومی سازی پروژه ها وتلفیق معماری اسلامی ومدرن در اجرای پروژه ها هستیم. بر این اساس کلیه پروژه های واگذاری این سازمان از صفر تاصد با طی مراحل قانونی ورعایت نظام فنی واجرائی کشور اجرا می شود.

print