به گزارش مهرتبریز، علی نواداد در دیدار با کاردار سفارت آلمان در تهران، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات خود با کشور آلمان برنامه های ویژه ای همچون صدور ویزای فرودگاهی پیش بینی کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود در استان آذربایجان شرقی، تصریح کرد: این استان یکی از قطب های صنعتی کشور بوده و نقش مهمی در توسعه ارتباطات اقتصادی و تجاری با کشورهای مختلف دارد.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی همچنین از سفر هیات اقتصادی استان به ایالت زاکسن آلمان خبر داد و گفت: این سفر می تواند دریچه ای نو در ارتباطات دو کشور باز کرده و منجر به توسعه مناسبات بین ایران و آلمان شود.

کاردار سفارت آلمان در تهران نیز گفت: یکی از اهداف و برنامه های ما ایجاد شراکت تجاری بین تبریز و یکی از شهرهای آلمان است.

خانم ماریان شوگراف با اشاره به توافق وزیر امور زیربنایی آلمان و وزیر راه و شهرسازی ایران در خصوص همکاری برای تجهیز فرودگاه‌ها و خطوط ریلی و جاده‌ای در ایران، تاکید کرد: فرودگاه تبریز دومین پروژه بزرگی بود که به ما پیشنهاد شد و به دلیل زیرساخت های موجود در این فرودگاه، مشتاق هستیم فعالیت های خود را از تبریز شروع کنیم.

وی همچنین آمادگی مراکز آموزشی کشورش را برای ارایه آموزش های فنی و تخصصی به تکنسین های ایرانی اعلام کرد.

print