به گزارش مهرتبریز،مدیرعامل بیمه سلامت کشور در مراسم کلنگ زنی ساختمان جدید اداره کل سلامت آذربایجان شرقی، مجموع جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت کشور را ۴۰ میلیون نفر اعلام کرد و افزود: بیش از ۲۲ میلیون نفر این تعداد را نیز روستائیان تشکیل می دهد که پیش از این در هیچ یک از صندوق های بیمه ای کشور عضویت نداشتند.
۶۳ درصد افراد تحت پوشش محرومان جامعه هستند
محمدجواد کبیر گفت: طبق برآوردها و بررسی ها مشخص شده درآمد ماهانه ۶۳ درصد از افراد تحت پوشش بیمه سلامت کشور کمتر از هفت میلیون ریال است و ۹۰ درصد افراد عضو نیز درآمدی پایین تر از ۱۰ میلیون ریال در ماه دارند.
وی ادامه داد: هم اکنون ۸۶ درصد از افرادی که بیمه سلامت دارند جزو جمعیت حاشیه های شهرها و بخش های مختلف کشور هستند.
وی از سازمان بیمه سلامت به عنوان نهادی اجتماعی یاد کرد که طی سه سال اخیر توانسته در طرح همگانی بیمه که توسط دولت تدبیر و امید با جدیت پیگیری می شود، گام های موثر و مفیدی بردارد.

گروه های آسیب پذیر جامعه باید بصورت قانونی ورایگان بیمه شوند
کبیر با بیان اینکه کارکرد بیمه سلامت طی سال های اخیر در حوزه های اجتماعی موثر بوده است، گفت: طبق قانون مکلف هستیم گروه های آسیب پذیر جامعه را به صورت رایگان بیمه کرده و این عملیات را تداویم بخشیم.
وی بیان کرد: موفقیت نظام سلامت در کشور را وابسته به بیمه های موثر دانست که این عملیات باید به سمت انباشت سرمایه ها سوق داده شود.
مدیرعامل بیمه سلامت کشور در ادامه سخنان خود افزود:حدود ۵۰ درصد جمعیت آذربایجان شرقی شامل دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت است که از این تعداد یک میلیون و ۲۹۴ هزار نفر بیمه شده روستائی در قالب پزشک خانواده از خدمات درمانی بهره مند هستند.
گفتنی است ساختمان جدید اداره کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۱۸ مترمربع و اعتباری بالغ بر یازده میلیارد ریال که در زیر بنایی به مساحت هفت هزارمترمربع قرار است ظرف دو سال آینده اجرا و به بهره برداری برسد.

print