به گزارش مهرتبریز، مردم کلان شهر دو میلیون نفری تبریز از صبح امروز از مسیرهای اعلام شده منتهی به مصلای اعظم امام خمینی همصدا و همنوا از کودک و کهنسال با سر دادن شعارهای انقلابی همچون امواج خروشانی به راه افتادند.
خیابان امام خمینی، میدان شهدا و میدان ساعت تبریز به عنوان مراکز تاریخی تجمع مردم انقلابی این کلان شهر امروز شاهد حضور دهها هزار نفری مردمی بود که آمده بودند تا بار دیگر شعار ‘مرگ بر آمریکا’ و ‘خامنه ای رهبر است’ سر دهند.
شرکت کنندگان در راهپیمایی امروز ۲۲ بهمن تبریز پارچه نوشته ها و کاغذنوشته های حاوی شعارهایی در حمایت از انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه اش و محکومیت استکبار جهانی و حامیان آن در دست داشتند.
عبور از خیابان جمهوری و مقابل خیابان فردوسی شمالی (گورجیلیر آغزی) نیز تظاهرات ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ مردم تبریز علیه رژیم ظاغوت و مسجد ‘قزللی’ به عنوان نقطه عطف مبارزات مردم به رهبری امام خمینی (ره) را بار دیگر در ذهن راهپیمایان تبریز تداعی کرد.
در میان شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ تبریز می شد قیافه های مختلفی را دید؛ در یک سو میانسالان و کهنسالانی که با گوشت و پوست خود مبارزات مردم ایران علیه رژیم ستمشاهی در سال ها قبل و حین پیروزی انقلاب اسلامی را دیده اند و چه بسا خود در کوران آن بوده اند؛ در سوی دیگر نسل سومی و کودکان انقلاب که تجربه شان از پیروزی انقلاب اسلامی در حد خاطرات بزرگترها و خوانده ها، دیده ها وشنیده هایشان از رسانه های جمعی بوده است و امروز آمده اند تا بگویند ادامه دهنده شهدا و جانبازان و ایثارگران و آزادگان انقلاب و هشت سال جنگ تحمیل شده بر نظام برخاسته از آن هستند.
شور و شعور حاکم بر راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال تبریز و تبریزان چنان دامنه دار است که اگر قلم بخواهد در وصف شان قلمفرسایی کند، ‘مثنوی هفتاد من’ می شود و در این مجال کوتاه نمی گنجد.
میادین، معابر و کوچه و خیابان های شهرهای بزرگ آذربایجان شرقی همچون مرند، مراغه و میانه نیز امروز میزبان مردم عاشقی بود که به رغم سردی هوا مانند رودهای کوچکی به هم پیوسته اند تا دریای خروشان و مواج مردم انقلابی ایران اسلامی در این خطه از مام میهن را به رخ دشمنان نظام و کشور بکشند.
راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ در دیگر شهرهایی ۲۱ گانه آذربایجان شرقی نیز شور و حال وصف نشدنی دارد و مردم ایین خطه از ایران که در تمامی رویدادهای مرتبط با پیروزی انقللاب اسلامی سرآمد و پیشتاز بوده اند، امروز نیز در صف های فشرده و زنجیروار برای تجدید بیعت با انقلاب و ولی فقیه فرزانه شان در میادین و مصلاها گرد هم آمده اند. (منبع:ایرنا)

print