• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 4115
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  حفظ باغ شهرها از اولویت های اول سازمان جهادکشاورزی استان است
  مهرتبریز: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: حفظ باغ شهرها از اولویت های اول سازمان جهادکشاورزی استان است.

  به گزارش مهرتبریز، مهندس کریم مهری در جلسه شورای اداری شهرستان آذرشهر که با حضور دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: توسعه پایدار لازمه اش حفظ منابع تولید، آب و خاک است و در صورت آلایندگی این دو منبع عظیم هیچ توسعه ای پایدار نخواهد بود.
  وی گفت: ضعف تغذیه باغات باعث توسعه کرم ویرانگر خراط شده است و باید مدیریت همگام و همه جانبه در مبارزه انجام گیرد تا بتوانیم نتیجه بگیریم. مهندس مهری ادامه داد: ۳۰درصد جمعیت شهرستان آذرشهر با ۱۰هزار بهره بردار در روستاها زندگی می کنند و برای مبارزه با آفت کرم خراط مبارزه همگانی و عمومی و همزمان لازم است.
  رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی تصریح نمود: سال گذشته در شهرستان آذرشهر ۴۱ کیلومتر لوله گذاری شده است.
  وی گفت: از مساعدت های نمایندگان محترم مجلس به ویژه دکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس در توسعه طرح مصرف بهینه سازی آب و تامین تسهیلات دولتی تشکر می نمایم.
  مهندس مهری افزود: در صورت تبدیل زمین های زراعی دیم به واحدهای پرورش گلخانه ای حمایت کامل می کنیم. رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: حفظ باغ شهرها را از اولویت های اول خود میدانیم و از تغییر کاربریهای غیرمجاز اراضی کشاورزی جلوگیری می کنیم.
  وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: در استان ۱۱۳ واحد صنایع لبنی مجوز دارند که بخشی از اینها راکد یا با نیمه ظرفیت فعال هستند و در این خصوص متقاضیان جدید را به خرید و احیاء کامل واحدهای نیمه فعال هدایت می کنیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب