• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 4134
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  استاد برجسته طب سنتی:
  سبک زندگی نادرست امروزی موجب سستی و کسالت افراد شده است
  مهر تبریز: استاد برجسته طب سنتی گفت: سبک زندگی و شیوه‌های تغذیه امروزه بسیار نادرست است و این امر باعث شده بیشتر افراد دچار سستی و کسالت باشند.

  به گزارش مهرتبریز، داود همت زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بحث طب سنتی علمی کهن است که با توطئه از دست ما خارج ساخته اند و در حال حاضر ما برای زندگی به ۱۰ مهارت اساسی نیاز داریم که کمتر کسی از این مهارت ها آگاهی دارد.
  وی افزود: اگر ما به جوانان مهارت نه گفتن را یاد دهیم کمتر دچار تباهی و گرفتاری در دام اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی می شوند.
  همت زاده با بیان اینکه باید پرسید چرا در جامعه میزان طلاق تا این حد افزایش یافته بر لزوم بررسی های مزاج شناسی قبل از ازدواج تاکید کرد و ادامه داد: خداوند در طبیعت تمام مواد غذایی و گیاهان را بر اساس کد خلق کرده و همه افراد دارای خلق و خو و مزاج های متفاوتی هستند.
  استاد برجسته طب سنتی اذعان داشت: در وجود انسان اگر صفرا، دم، بلغم و سودا در حالت تعادل باشند همه سالم هستند اما اگر از حالت تعادل خارج شوند بیماری ها و افسردگی ها عارض می شوند.
  وی در عین حال تاکید کرد: اگر فردی پایه مزاج شناسی را نداند نباید وارد علم پزشکی شود.
  همت زاده با بیان اینکه نجات یافته مکتب درمانی طب سنتی هستیم، افزود: سبک زندگانی و شیوه های تغذیه امروزه بسیار نادرست است و این امر باعث شده بیشتر افراد دچار سستی و کسالت باشند و خانه های سلامت در حال حاضر کاربرد آنچنانی ندارند و درد زیادی از مردم دوا نمی کنند.
  همت زاده در ادامه با اشاره به توصیه های موکد اسلام نسبت به حجامت از عدم تمایل مردم به این شیوه درمانی ابراز نگرانی کرد و گفت حجامت جلوی بسیاری از رفتارهای تهاجمی و انعطاف ناپذری را می گیرد و آمار جرائم خشن را کاهش می دهد.
  استاد برجسته طب سنتی همچنین گفت: عامل سودا مسائل روحی و روانی و تغذیه است که منجر به سونامی قلب، سرطان و بیماری های کیست و نازایی در بانوان می شود.
  وی از تلاش جامعه طب سنتی جهت ایجاد دهکده جهانی طب سنتی در یک زمین چند هزار هکتاری برای توریسم درمانی داخلی و خارجی خبر داد و افزود: با تحقق این هدف رویکردهای جدیدی از طب سنتی احیا شده و به کاهش آمار بیکاری کمک های شایانی می شود.
  همت زاده اذعان داشت: در دنیا طب سنتی در ۷۰۰ بیمارستان دنیا انجام می شود ولی این شیوه درمانی در کشور ما چندان مورد اقبال قرار نمی گیرد که امید است با توجه بیشتر به این شیوه جلوی بسیاری از مرگ و میرهای حاصل از سکته های قلبی و مغزی گرفته شود.

   

  *تقدیر دبیر کل مجمع جوانان ایران اسلامی از استاد و پژوهشگر طب سنتی

  دبیر کل مجمع جوانان ایران اسلامی  نیز در این نشست خبری  با اشاره به تاریخچه تاسیس مجمع گفت: این مجمع در قالب یک ان جی او در اواخر دولت اصلاحات با حمایت دکتر عارف معاون اول و وزیر دولت وقت تشکیل شده است.
  هادی ابراهیمی سنائی افزود: با توجه به اینکه ان جی او یک تشکل غیر سیاسی است و اختیارات آن محدود است در اواخر دولت دهم با ارسال نامه به کمسیون ماده ده احزاب اقدام به کسب مجوز یک حزب رسمی در حوزه جوانان کردیم و موافقت اصولی اولیه را گرفتیم و پیگیر اقدامات آن هستیم.

  لازم بذکر است در پایان این مراسم دبیر کل مجمع جوانان ایران اسلامی با اهدای لوح تقدیر  از فعالیتهای داود همت زاده ،استاد و پژوهشگر طب سنتی تقدیر کرده و مورد تجلیل قرار داد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب